Hlada

Pozor na novinářské bláboly!
Křovákovo zobrazení umožňuje nejužší zobrazení Československa při nejmenším zkreslení sítě trigonometrických bodů. Souřadnicový systém S-JTSK (systém jednotné trigonometrické sítě katastrální), který vychází z Křovákova zobrazení, je platný pro území ČR nařízením vlády č. 116/1995 Sb. Je v něm zobrazena základní katastrální mapa.

Kepler

Nevím, proč vznikla, ale podle kompasu dneska už nikdo nechodí, natož že by jezdil. Máme přece GPS, že. Takže je mi to úplně jedno. Severní magnetický pól se stejně pořád někam stěhuje.l