Lukáš Rusek

Proč se např. v Anglii nosí ve školách uniformy?

Jeden důvod znám. Aby se nerozlišovalo značkové oblečení a podobně. Ale je ještě za tím nějakej důvod?

Nejlepší odpověď
Kepler

Nejen v Anglii, ale i v jiných zemích. Jednak to podtrhuje výjimečnost školy, jednak to má zabránit šikaně mezi žáky založené na kvalitě civilního oblečení, podle kterého se dalo poznat, kdo je z chudé a kdo z bohatší rodiny. Jinak viz https://www.mo­da.cz/a/mela-ceska-republika-zavest-skolni-uniformy--21423

Další odpovědi
dubraro

Kromě toho, co napsal Kepler, to také posiluje sounáležitost žáků navzájem a se školou.