zjentek

Proč se na anténu u auťáku kdysi věšel kousek kožíšku?

Vzpomínám si, viděl jsem třeba na Oltcitu, na Trabantu, starý Škodylaky taky a i na parnících jako byla Volha a podobně často plápolaly kožíšky. Nevím, jestli to byly kousky vydry, nebo činčily, nebo šlo o celé zvířátko, nějaké malinké… někteří drsňáci dokonce nosili i na čapce cár kožíšku… nevíte?

No ale co se dá dělat, asi přírody ubývá… v dnešní společnosti zaregistruji čas od času tak maximálně už jen nějakou tu packu, tlapku, nebo kousek huňatýho ocasu na klíčence… ale ty antény kdysi, mně leží v hlavě dnes.

Nejlepší odpověď
Edison

Aby tenký prut antény nekmital a nehvízdal. Ale u spousty uživatelů to byl jen výstřelek, jehož smysl nikdy ani netušili. Normálně stačí jen dvoucentimetrové kolečko o síle asi centimetr z měkké gumy napíchnuté na prut ve správné výšce. I kousek molitanu stačil, někdy se dával pingpongový míček, ten ale mohl chrastit.

Další odpovědi
nyjono

A taky často jen pro ozdobu 😁

cukrar

Paráda, nic jiného.

zjentek

Edison, Aha, tak tím se vše vysvětluje… (;