JájsemRaibek

Proč se elixíru mládí říká elixír mládí?

Pokud mi bude např. 80 a vypiju elixír mládí, dožiju se např. 120 let.
Copak věk mezi 80 a 120 je mládí?
Něco jiného by bylo, pokud bych povypití měl např. 30, to již mládí je, ale takto jen zastavím stárnutí, nikoli návrat do mládí.

Nejlepší odpověď
annas

Myslím si, že elixír mládí souvisí s Čapkovým dramatem Věc Makropulos.

Témě věčného života a problémy, které nesmrtelnost skýtá.

Několik žen – jeden život., ale v několika stoletích. Poslední žena získá recept na elixír mládí, zničí jej. Dobře, že je smrt.

Pokud si chcete připomenout toto drama, mrkněte se do archiovu.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=V%C4%9Bc%20Mar­kopulost

Elixír mládí si může každý namíchat sám, bude-li žít zdravě – strava, pohyb,. bez stresu atd. Strava je lékem, pitný režim …

Věk je jen číslo, ale i senior může mít duši mladou. Vrásky na tváří jsou znakem zralosti.

Takže elixír mládí je to, co člověka třeba zachrání od Alzheimera. Jde o přenesený význam původního magického elixíru, který měl zachovat mládí či lásku.

Vnitřní pocit je rozhodující … přece se říká – mladí starcí x staří mladící …

Další odpovědi
marci1

Elixír mládí? S tím se někteří lidé už narodí. Ale bodlo by, kdybychom stárli jen velmi polehoučku a nebo třeba ve věku 50 let stárnout přestali a dožili se 120 let. 🙂

zjentek

Raibeku nepij to, všechno máš v přírodě!

Notabene se můžeš cítit mlád třeba v těch osmdesáti. Pozřeš nějaké cool goodies z lesa a začneš dělat podobný vylomeniny, jako třeba Hrzán! To je tak poslední mediálně známá osoba, u který vylomeniny pamatuji. Po něm už na to NIKDO neměl (samo sebou kromě mě).

Kepler

V takovém případě by to byl logicky nesprávný název. Možná by se to mělo jmenovat „Block Age“. Prostě STOP a už nestárneš. Ovšem pravý elixír mládí by tě vrátil do věku i vzhledu třicátníka a stejně tak by ses stal nemoudrým divočákem, ochotným spáchat kdejakou bejkárnu.