Vonki

Proč mi ryby stále umírají?

Zdravím, nedávno jsem postavil akvárko, zhruba 45 litrové. Vložil jsem tam filtr, písek, kameny, rostliny, teploměr a topítko. Druhý den jsem koupil 4 rybičky, pak ještě pár dalších, celkově tam je 5 různých druhů po párech a 3 paví očka. Po pár dnech se některé ryby začaly chovat zvláštně. Skoro se nehnuly, a když ano, tak takovým divným, jakoby skákavým stylem. První dny byly v pohodě, hnaly se po celém akvárku, vždy se honily obě stejné ryby, nikdy jsem neviděl, že by útočila ryba na jiný druh ryby. Po pár dnech ty rybky uhynuly a nevím proč. Svítím celý den, kromě noci, ryby jsou za dveřma, takže tam přímé světlo nedopadá, ale tma tam není, teplota se pohybuje okolo 22–23°C, krmím každý večer. Je to málo? Dělám snad něco špatně? Klidně se ptejte na cokoliv, rád odpovím, hlavně, ať konečně vím, co mi tu zabíjí ryby. :)

Odpovědi
Stingo

Co to je za ryby? Některé chtějí teplejší vodu, až 28 stupňů. Nejsou kameny z vápence? Pročti si info na www.akvarko.cz nebo se tam můžeš i poradit.

Zdroj: http://www.ak­varko.cz

klob1

Nepoužívej vodu z kohoutku bývá v ní chlor. nech ji pár dní odstát a pak třeba po týdnu dát rybičky, když koupíš rybičky hned je do akvária nedávej, nech je třeba dva dny jinde. Nejlépe je nechat teplotu vody současnou s pokojovou . Paví očka jsou nenáročné rybky právě. My nepoužíváme žádné chemie, žádná měření a pohoda. Jen občas někdy vzduchování a krmení. Někdy jim rozsvítíme večer akvarijní lampičku, ale to už musí být. Jinak nic a jsou stále v pohodě a moc se jim daří.
Ono hned po přinesení z obchodu a nalít to do akvaria není vhodné, jsou ty rybky trošku v šoku.
Hlavně si také chce zjistit jaké druhy mohou být spolu a jaké ne. Třeba Líbající Čichavec, Sumečka tam můžeš mít, různé Mečounky. Bacha na larvu Vážky, ta sežere všechny rybky za noc.Jako nám,když jsme si ji přinesli s Dafniemi z přírodní bažiny. Jinak Dafnie jsou také pro rybky dobré. Je to i legrační pak v tom akvariu.
Jaké je to akvárium?Lepené? Pokud jsi lepil záleží, co jsi použil!

bazook

Kdo Vám zabíjí ryby? Vy
Nejde založit jeden den akvario a druhý den tam šupnout ryby. Akvarko se zabíhá několik, alespoň dva týdny, až pak dáte ryby.
Mohl jste si něco přečíst ☹

mosoj

Musíš se ještě naučit měřit alespoň pH a tvrdost vody, možná že ještě něco navíc.