JájsemRaibek

Proč je v názvu firmy písmeno V, když Q se čte jako kv?

Jedná se o firmu Husqvarna. Jak se tedy čte název? Huskvvarna :D?

Nejlepší odpověď
Edison

Ono tam totiž není V ale U!!! 😁 Husquarna!! 😁

Zdroj: https://www.csfd­.cz/film/321829-husquarna/komen­tare/

Další odpovědi
Kepler

Našinec to čte prostě Huskvarna, bůh ví jak to vyslovují Švédi. Nad tím nepřemýšlej, výslovnosti cizích slov je někdy nepochopitelná. Hyundai – čteme jak napsáno, šikmoocí se čertí, že o má být Hjundé. A nemusíme chodit daleko: už jsi slyšel, že by někdo modely Škody vyslovil jako Kodiakv, Karokv nebo Kamikv?

Pepa25

Čte se to [Kúskvá®na], viz odkaz. Název je podle části Jönköpingu, která se ale od roku 1906 přejmenovala na zjednodušené Huskvarna, ale firma si ponechala původní pravopis.

Zdroj: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/File:Sv-Husqvarna.ogg

Kepler

Edison: filmaři rozumí jen tomu, jak natočit film. O firmě ví hovno. https://www.hus­qvarna.com/cz/vy­robky/retezove-pily/

Edison

Bavíme se o značce, nebo o filmu??? He…?? 🙂

Edison

Hele… sorry… Já četl „film“, a ona je řeč o firmě… Můj error. 😁

Kepler

Ale jo, já taky někdy blbě čtu. Jednak už částečně blbě vidím, jednak už mám nárok. Ale pokud ještě udržím moč a myšlenku, je to dobrý.

Edison

No nééé.. já viděl shluk znaků a nějak si to mozek přeložil jako „filmu“… Ale to je f poho… 😁 Jenou jsem četl: Prodám stavební stroj s volány. No co myslíš, že tam bylo napsáno? Já na to přišel až druhej den a to přes to, že jsem to louskal několik hodin…