MrInkognito0

Poradíte, z čeho vychází posudek nemoci z povolání? Více v popisu.

Dobrý den,

chtěl bych Vás poprosit, zdali někdo ze své zkušenosti, či jako lékař neví, jestli je pro vyhotovení znaleckého posudku na nemoc z povolání možné vycházet z lékařské zprávy, kvůli které mi nemoc z povolání nebyla uznána, anebo je znalci v oboru uznávání nemocí z povolání nutno dodat jiný lékařský znalecký posudek ? Děkuji.

Posudek nemoci z povolání

Nejlepší odpověď
Hlada

Uznat nemoc z povolání je výhradně v kompetenci střediska nemocí z povolání, kam vás váš doktor s lékařskou zprávou vyšle.
citováno z odkazu
Co vím z doslechu, tak odškodné může být předmětem mnohaletého sporu.

Zdroj: https://www.pe­nize.cz/zames­tnani/289955-nemoc-z-povolani-na-co-mate-narok