Poradte mi, mam bolesti za krkem

jsem zoufala s bolesti za krkem.Vstala jsem a nemohu se otocit,ohnout,moc to boli.Dala jsem si teply zabal,ale nepovoluje.Ze by jen doktor?

Nejlepší odpověď
kropitko

já to mívám často,to chce rozhejbat,asi jste si to přeležela,pokud to nepovolí,tak zítra k lékaři. Klidně si vemte jeden ibalgin…
Doplňuji:
Vzpoměla jsem si na scénku p.Kaisera a p.Lábuse.....dddd,to bude to klíště,to je jasná…http://ww­w.bomba.cz/vi­deo/kais er-a-labus-kliste/

Další odpovědi
quentos

kdepak doktor. Leda masér nebo chiropraktik; doktor Vám nacpe prášky a bude léčit důsledek, ne příčinu.

rynek878

jestli je to tak jak píšete,tak máte z největší pravděpodobností zablokovanou krční páteř.zažil jsem to dvakrát,ale nepřeji Vám to ani jednou je to obrovská bolest,určitě navštivte lékaře.!!!!!!!!!!!

annas

Ilines, nechytla jste někde průvan? Mně vždycky říkala lékařka homeopatička, že za krkem jsou velmi citlivé žlučníkové body.
Proto si dávám pozor na průvan. V dopravním prostředku si vždy sednu nebo stoupnu do přední části vozu a na krk si přehodím tenký šátek, který vždy nosím s sebou. Sama si masírují tlakem bolestivé body za krkem.

oskar

Vypadá,že je to od páteře chtělo by to masáž.

saksa

Bolesti za krkem… Není to příjemné a čato se setkávám s lidmi, co si právě na toto stěžují a pak zjistí m, že sedí dlouho u OC doma, či v práci a monitor mají velmi nízko a klávesnici pro změnu zase vysoko. Ruce by měly bý v pravém úhlu a monitor zase tak, aby jsme nemuseli mít při koukání na monitor ohnutou hlavu. Nu a pomoc, promasírovat, uvolnit svalstvo kolem, třeba kafrovou masí a kolem krku dát stočený ručník, aby hlava byla rovno, něco jako ortopedická pomůcka – krční límec anatomický v domácích podmínkách. teplý brambor a v něm droždí… to říkala moje babička. Úlevu jistě přinese masážní gel Polar Ice. Nu a nepovolí li to, tak bych nečekala a navštívila neurologa.

Zdroj: finclubshop.en101­.cz/?masazni-gely,61

ReHu

Já jsem jednou v tomto případě použila takový měkký límec na krk. Trochu podpírá hlavu a současně krk fixuje. Mají ho běžně v lékárnách. Plus něco na bolest, než se odstraní příčina.
Pokud už tam, co jsi, víš o nějakém dobrém fyzioterapeutovi, tak doporučuji toho. Já znám jednu dobrou v Pard 🙂.

nabubindes

aaa co klíště?

Čarodějnice

Použí alkohol nebo hřejivou mast natři sní šíji a krk ,potři také trochu trapézový svaly adej na to igelitový sáček.Postižené místo se zahřeje a svaly se uvolní.Tím se to uvolní.Alkohol doporučuji bez přísad,nejlépe vodka nebo slivovice,aby jste nevoněla jako alkoholik.Ale zabírá to.

joey1

míval jsem podobné problémy před 30 lety, ale od té doby, co dělám cviky, které mi poradila fytioterapeutka ve Švédsku, tak mám pokoj:
1.vyvarovat se (obzvlášť rychlému)kroucení hlavou. Kupodivu tyto cviky někteří terapeuti v Česku doporučují! Ale asi to nezkoušeli dlouhodobě na sobě!
2. jediný správný je „strečing“: pomalu otočit hlavu na jednu stranu a tlačit ji do strany, co nejdále to půjde, během půl minuty. Pak pomalu otočit hlavu na druhou stranu a cvik zopakovat. Tohle když budete dělat každé ráno, budete Vás to stát minutu, ale už nikdy nebudete mít ztuhlou šíji, jak někteří staří dědečci, kteří otáčejí hlavu s celým tělem!

anonym

Annas,a je to mozne,spim pri otevrenem okne,a pres noc se zmenilo pocasi a rano jsem dopadla jak dopadla.Bolest to je kruta(neco jako ischias)a vyradilo me to z pohybu.Obklad a tableta nic nezmirnili.Bolest se siri po delce raman .Jdu k lekari.Dekuji Vam za nacrt a rady.

annas

Ilines, nemáte někde v blízkosti nějakého terapeuta? Nejlépe by pomohla masáž nebo akupunktura. Když jste brala ibalgin a nezabral, tak nevím.
Já si kromě automasáže (když není masér hned po ruce) dám bylinkový extrakt z Energy. Sice nezabere okamžitě, ale uvolní dráhy.
Nejrychleji zabere mechanická masáž.

anonym

Ano,je to souhra nahod-dnes jdu k fyzoterapii se zamrzlym ramenem tak to skloubim ReHu.

anonym

Kliste letos jsem nechytla,v loni bylo jedno,ale nestacilo se ani nasat.

kropitko

Vzpoměla jsem si na scénku p.Kaisera a p.Lábuse.....dddd,to bude to klíště,to je jasná…http://ww­w.bomba.cz/vi­deo/kaiser-a-labus-kliste/

annas

Kropítko, díky. Připomněla jsem si známou scénku.