nyjono

Pokud vám to situace dovolí, používáte doma (nebo na chatě apod.) vodní mlhu?

Teoreticky má ochladit blízké okolí o 10–12 st. C.
To se mi zdá celkem hodně, tak se mi tomu nechce věřit.
Máte nějaké zkušenosti? Poznatky?
Stačila by nám tu běžně prodávaná 7,5 m za cca 400 Kč, což není mnoho, ale proč, případně, vyhazovat kačky?

Odpovědi
Kepler

Já jen v malém měřítku v bytě, když teplota stoupá nesnesitelně. Používám normální ruční rozprašovač, do kterého někdy cvrnknu trochu parfému. Protože je můj byteček malý, snížím teplotu o 1 – 2 st. Taky používám ventilátor, kterým ženu vzduch přes uzavřenou krabici s dvoulitrovými zamraženými PETkami s vodou. Dohromady je to docela příjemné osvěžení.

Hufnágl

Uvažoval jsem, že na chatce vytvořím oblouk s vodní mlhou, ale když se to počasí neustále mění, bylo by to zbytečné, ale co mne láká, je zahradní sprcha – solární. Ta by se více užívala.