roladakruti

Pokud se cestovatel v čase přenese do minulosti a podepíše tam smlouvu bude právně nadřazená nad tou z přítomnosti?

Nejlepší odpověď
led

Podarilo sa mi pri cestovaní časom nahliadnúť do predpisov Pravidlá Cestovateľa časom v časopriestoroch:
„„Cestovateľ časom sa musí v navštívenej zóne správať tak, aby po ňom neostali žiadne nežiadúce stopy jeho prítomnosti, ak neboli vopred schválené Najvyššou radou Cestovateľov v čase. Pri cestovaní časom sa nesmú prenášať používané technológie Planéťanov, ani ich zobrazenie, do čias a priestoru, kde nejestvovali. Po opustení navštívených časopriestorov nesmú na nich ostať žiadne technológie Planéťanov v danom časopriestore neznáme… Časostroj smie pristáť len na vopred schválených súradniciach a musí tam zostať nehmotný zneviditeľnený a znefunkčnený len počas nevyhnutného času potrebného pre cestovateľov v čase na pobyt a prácu v navštívenom časopriestore“… Pravidlá Cestovateľa časom v časopriestoroch zo Zákonníka Histokozmocestu pre cestovanie časopriestorom predpis platného v 17.storočí Kozmického veku
zdroj: Stopy v tŕní vo svete Bielej Vrany“ z prednášky na konferencii o cestovaní v čase, vyšlo v buducnosti.

Poznámka, treba si uvedomiť, že akékoľvek zásahy v minulosti ovplyvňujú už súčasnosť. Platí to aj dnes, keď mnohí pre svoju prítomnosť zmenia svoju minulosť… Ale zapretá minulosť dokáže dobehnúť falšovanú prítomnosť.

Další odpovědi
Edison

Pokud někdo změní minulost, změní se i budoucnost. Pak nová smlouva velmi pravděpodobně vůbec nevznikne. Nemluvě o fyzikálním problému s časovým paradoxem…

anonym

Myslím, že neexistují žádné právní předpisy, které by k této problematice mohly přinést správnou odpověď, jelikož s takovou situací nikdo nepočítá, takže bohužel nelze odpovědět.

dubraro

Současný právní řád nepočítá s možností cestování v čase, takže otázku nelze zodpovědět.

elkon

To je ale hovadina.