kurec

Pokud neumíte anglicky, jste ve světě považováni za nevzdělance?

Odpovědi
Majklll

Otázka je to zajímavá… myslím si osobně, že každý by měl anglicky umět … aspoň trošku a základy… naučit se to dá vždy a věk podle mého není výmluvou … to, že někdo chodil do školy 20 let zpátky, neznamená, že se nemůže naučit anglinu ;)

Dochy

Myslím, že ve světě se to nebere tak dramaticky jako tady. Český kolega Tě klidně setře kvůli výslovnosti, anglicky mluvící bude vděčný za předané informace a bude dělat vše proto, abyste se domluvili. Mít v zásobě více jazyků je fajn a je fakt, že angličtina je pro většinu příležitostí aktuálně univerzální jazyk. Ale třeba v Maďarsku se Anglicky prakticky nedomluvíš víc šancí máš s Němčinou, Francouzi prý Angličtinu také neradi,…

anonym

Vzal bych to z jinýho pohledu.

Takovej Američan si vyjede na dovolenou do země X a tam zjistí, že v restauraci neuměj anglicky, nemaj jídelák v angličtině a začne se rozčilovat, že tam na jeho návštěvu nejsou připravený a začne všechny v zemi X považovat za dementy.

Kdo je tady nevzdělanec?

led

Jsou lidé, co umí anglicky, ne však česky. Ačkoliv jsou české národnosti.
Umíš česky? A hezky? Čteš a přemýšlíš? Tak jsi vzdělanec.

Pokud ve světě dokážeš, že něco umíš, budeš, ač navenek nevzdělanec neznající britskou mluvu, vzdělanejší, než ten britskej hejsek, co nic nečte a nezná vlastní řeč, jak by měl i když pyšní se, že je z Cambridge.

Kelt

No hlavně jsem žasnul, jak nějaký cucák personalista, který se naučil 10 lekcí z učebnice se mne zeptal Do you speak English? a přitom měl k dispozici můj životopis, kde jsem uváděl, že jsem dělal projekty s Japonci, Holanďany a pod, takže jsem s nimi musel mluvit. Je dobré umět cizí jazyky a každého potěší, když na něho někdo spustí něco v jeho rodném jazyce. Španělsky mluvící si mne i po roce pamatoval a Francouz mne každý den zdravil. A o Němcích ani nemluvím.
Nebo stačilo pozdravit Fina tím jeho Hejve pejve (píšu jak se to říká, a ne , jak se to píše) a bavili jsme se 10 minut anglicky. Takže v jazyce to není.

anonym

Pokud neumíte anglicky pak pro okolní svět téměř neexistujete – což samozřejmě spoustě lidí vůbec nevadí. Angličtina je dnes ale opravdu vhodná znalost pokud máte zájem aktivně působit na mezinárodním poli nebo jen z mezinárodních zdrojů čerpat zkušenosti.

KvidoD

Myslím si, že angličtina je dnes už základ, nejenom pro fungování ve světě, ale i u nás. Otevírá to mnoho možností, včetně získání slušně placené práce. Zrovna nedávno jsem četl hezký článek, kde paní vysvětluje, proč je důležité anglicky umět – respektive píše o tom, proč by se měly učit děti, ale myslím, že to platí i pro dospělé. Je tam pár zajímavých informací i o tom, kolik lidí na světě anglicky mluví a že třeba je dnes už na světě víc nerodilých než rodilých mluvčích angličtiny. Zajímavý. Kdo by si chtěl přečíst celý článek, najdete ho tady: https://www.jak­tovybrat.cz/proc-by-se-mely-deti-ucit-anglicky/