qidal

Nejde otočit klíčkem v zapalování

Nevíte někdo co mam dělat když mi nejde otočit klíčkem v zapalování? Chtěl jsem přeparkovat, ale klíček v zapalování se nechce otočit a nejde ani pohnout volantem. Díky
Doplňuji:
Díky moc, to bylo jednoduchý :) ale je divný, že nám o tom v autoškole nic neřekli..jak to máme vědět? :O

Nejlepší odpověď
Alesh

Se ti jen zamkl volant. Udělej toto:

  1. Odemkni auta a sedni si do něj jako řidič. 🙂
  2. Strč klíčky do zapalování. 😉 Neotáčej s nimi.
  3. Jednou rukou chytni volant, druhou rukou klíčky.
  4. Standardní silou se snaž otočit klíčky, za současného „olepšování“ volantu, zkrátka snaž se tím volantem jakoby malinko točit , abys uvolnil ten zámek volantu.
  5. nastartuj a přeparkuj. 🙂

Další odpovědi
SengSS

No bylo by dobré napsat co je to za kárku , ale na 90% to bude tím že je právě zaseklej volant , takže strčit klíčkem a zkoušet volantem sem tam a přitom zkoušet i ten klíček …
Doplňuji:
No hele mě toho v autoškole neřekli , v tomto případě ale asi právem , jelikož nejde o řízení ano údržbu jako takové ale aktivní zabezpečení vozidla to by si měl mít v manuálu :D … . hlavní je že to máš 😉 .....

Nitrol

Nebo to může být čipem toho klíče …
ale radil bych stejně jako Alesh :D

Tomáš Šolín

Ahoj lidičky mám dotaz mám zamčení volant a nic stim nejde ani volant se mne ne otočí ani klíče tak n vím a musím jet S práce domů prosím odpověď