Kelt

Myslíte si, že by se i v životě občas hodila taková přechodová, přetlaková komora?

Pořád mám na mysli krátký dokumentární film, který jsem viděl ještě v Československé televizi před více než 40 lety. Ten člověk, potápěč, expedolog Jack Custeau natáčel v moři a při jedné scéně popisoval, co dělá potápěč. Musí se připravit na ponor v určité místnosti, kde se mu vyrovnává tlak a stejně tak musí v té místnosti chvíli zůstat, když se předtím potápěl do velké hloubky. Asi to není nic nového.
Ale napadlo mne, že by podobná místnost mohla být i v případě, že je člověk ve stresu, má toho dost a jakýkoliv podnět zvenčí ho dokáže vytočit. Taková možnost relaxace a odpočinku uvolní po stránce fyzické i duševní. Okolí, které je v pohodě si myslí, že i vy jste v pohodě. I když vy jste před explozí emocí. Možná by stačilo mít černou vlajku a mávat, jako že v moři se nesmí koupat a na vás se nesmí mluvit. A vysvětlovat situaci je zdlouhavé, pro vás nepříjemné a pro okolí stejně nezajímavé.
Samozřejmě je možné si pak situaci vysvětlit, omluvit se a ten druhý si třeba uvědomí, že měl počkat s dialogem a pod. Někomu ty škodlivé látky, které způsobují tento stav, zmizí během několika minut, ten druhý to drží a ještě za dlouhou dobu vám to dokáže připomenout. Snad někteří víte o čem píšu, protože jste to asi také zažili. Takže jak se na to díváte? A nemusíte jen souhlasit. Děkuji

Nejlepší odpověď
aliendrone

Pche, znám LEPŠÍ typ komory, která by (přinejmenším mně, ale jistě i jiným) v tebou popisované situaci vyhovovala MNOHEM VÍC! https://youtu­.be/e44y5Dyyv­PY?t=123 Kdepak hyperbarická komora… ;) :D :D

Další odpovědi
Kepler

Není to nic složitého. Obklop se výchovnými a adaptačními hesly typu PÁN, VCHÁZEJE DO DOMU TOHOTO, HOŘCE ZAPLAKAL NAD MZDOU JEJICH. Nebo ZANECH VŠECH NADĚJÍ, KDO SEM VCHÁZÍŠ! To jsme měli za socíku v práci. Pak ještě v kanclu na stěně polstrovaný polštářek s návodem: ZDE UDEŘ ČELEM! Proč nákladná řešení?

Edison

Proboha… na co???

Kepler

alien: přiznej se, že ty ji máš doma, aby ses nezbohnil?

aliendrone

Kepler>>> No, vlastně by ses celkem DIVIL, jak mám řešenou ložnici. ;) :) Bohužel na tento typ izolace se prozatím nedostalo. Venkoncem jsem to dělal, když jsem byl mladší a tenkrát jsem toho ustál mnohem víc, než dnes, tudíž nebylo třeba. Každopádně jestli bude čas (a hlavně síla), vůbec bych se dodatečné úpravě nebránil, jistě by se mi to šiklo. ;) :D :D