Spartaboy

Můžete mi prosím napsat náboženství, která předcházela hinduismu a buddhismu? I ta, co se už nepraktikují.

Nejlepší odpověď
annas

“Pro správné pochopení Buddhova učení je třeba pochopit to, co mu předcházelo.

Dějiny Indie začínají již ve třetím tisíciletí př. n. l. v poříčí Indu.1 Společenské a kulturní prostředí této civilizace není zdaleka prozkoumané. Nalezla se však řada vyobrazení, které na první pohled připomínají postavy z pozdější hinduistické mytologie.

Významnou složku v indickém vývoji hrála mytologie védských Árjů. Ti přicházeli do Indie. v postupných vlnách jako dobyvatelé stavějící se nad původní indické obyvatelstvo. Árijská mytologie se charakterizuje jako polyteistická, v čele stojí nejvyšší bůh, otec bohů ostatních. Do tohoto období spadají nejstarší památníky árijské duchovní kultury – védy

Buddhismus vychází mimo jiné také z alternativního proudu prastaré jógové tradice, kterou pěstovali staří jogíni. Jisté způsoby meditace tedy byly praktikovány ještě před vznikem buddhismu, buddhistickou meditaci jistě z velké míry inspirovaly. ! atd. "

Podrobnosti se dovíte v bakalářské práci Milady Bartošové

file:///C:/User­s/SEDLKO~1/Ap­pData/Local/Tem­p/Bartoov_Mila­da_Problemati­ka_lovka_v_bud­dhismu_2014.pdf

UNIVERZITA PALACKÉHO V OLOMOUCI PEDAGOGICKÁ
PEDAGOGICKÁ FAKULTA
Katedra společenských věd
Olomouc 2014

Další odpovědi
EKSOT123

Když vycházíme z bible, tak první náboženství bylo částečně podobné tomu židovskému. Jen tam nebyla spousta všelijakých předpisů. Lidé věřili v Boha stvořitele, modlili se k němu, a dokonce už od začátku cítili potřebu přinášet oběť za hřích (viz Ábelova oběť). O víře prvních lidí se dále píše třeba u Adama a Evy, Henocha a Noeho. To byla ještě přímá víra prostá smyšlenek, komplikací a model.

Rokio

Jedno ze starých forem náboženství je šamanismus. Zde je odkaz: https://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/%C5%A0amanis­mus
zdroj: Wikipedie

Nevím ale, jestli to předcházelo hinduismu a buddhismu. Šamanismus ale byl už pravděpodobně mezi lovci a sběrači v paleolitu.