autacek

Může po pozření moučného mola namísto komára akvarijní rybka (paví oko) trpět zažívacími potížemi ústícími v její smrt?

Odpovědi
aliendrone

MOŽNÉ je asi všechno, jen tak mezi námi. Nicméně všechny živorodky žerou a i to druhé „ou“ (to HLAVNĚ) přímo jak posedlé! Sežerou VŠECHNO. A bez potíží. Navíc jsou to držáci, vdrží také skoro všechno (špatnou vodu, nemoci, chyby akvaristy, zimu/horko – prostě paví oka jsou takoví rybí „terminátoři“). Někteří akvaristé je považují za „plevel“ a chovají dočasně je jen za účelem přírodního přihnojení rostlin v holandských akváriích (jak jsem psal – hlavně to druhé „ou“, načež pá a splách).

Jasně, pokud je budeš živit dlouhodobě jednostranně, tak jim to moc neprospěje. Ale důvod ke chcípnutí pozření moučného breberáka (ať již ve stadiu larvy či imaga) pro paví očko určitě není. Pamatuj, krmit výhradně červy (především roupicemi!) je pro rybky jako lidská životospráva postavená na cukru. Rybky tloustnou a stávají se náchylné k nemocem. Zásada je: PESTRÁ STRAVA! Tak jim nasyp sušené akvarijní krmivo (je to taková vybalancovaná výživová směs), Dafnie atd. a HLAVNĚ NEPŘEKRMOVAT!! :)