Jan Kuchař

Máte někdo zkušenosti s motorem 2.5 TDI 120kw?

Zdravím, přemýšlím nad koupí jedničkového Superba z roku 06, slyšel jsem, že hodně odchází vačky a čerpadlo, máte s tím nějakou zkušenost ? Jestli to nejsou jen případy lidí kteří se o to nestarají, nebo je to kus od kusu..? Díky za reakce

Odpovědi
Emefej

Nevím, zda se jedná o tentýž motor, ale 2,5 TDI V6 120kW jsem měl ve VW Passat z roku 2007. Už při koupi nového vozu mě varovali před zvýšeným opotřebováním vaček, údajně se tomu dá předejít zkrácením intervalu výměny oleje na polovinu. Řídil jsem se tím a žádné problémy jsem neměl. Prodával jsem to v roce 2011 s nájezdem 158000 a motor šlapal jak hodinky. S čerpadlem jsem žádné probémy taky neměl.