lumirhorky

Máte doma nějakou finanční hotovost pro případ, že nastane blackout nebo krize a nebude možné peníze vybrat?

Nejlepší odpověď
dudu

Mám a nejen v korunách. Kromě blackoutu může nastat i tzv. run na banky a běžné jsou i případy, kdy při úmrtí majitele dojde kvůli pozůstalostnímu řízení na delší dobu k zablokování jeho účtu.
Všeználek Edison často a tradičně opět ví houby co kocour zahrabává do plev.

Další odpovědi
Hufnágl

Samozřejmě že mám docela slušnou hotovost, sice ne ve strožoku, ale v příručním sejfu.

Děkuji ti za takovou otázku. To víš, někdo nedokáže odpovědět, tak prudí.

Drap

mám

mosoj

Samozřejmě. Sice mně to dalo práci najít vhodnou skrýš aby byla chráněná před vodou a požárem ale zadařilo se.
Lidé jsou smrtelní a při úmrtí jednoho z manželů dojde k zablokování všech účtů nebožtíka i pozůstalého, do doby vypořádání společného jmění manželů. Pozůstalý pak musí chodit prosit notář, aby si mohl vybrat peníze ze svého účtu!!! Mluvím o manželích.O pe­nězích víme oba, já , manželka a také dcera. Také je mně proti srsti když se společné jmění manželů, ještě za života jednoho z nich, dělí mezi dědice. My jsme si se ženou šetřili na stáří a ne na to aby ještě za života jednoho z nás, naše ušetřené peníze dostal někdo jiný , byť to jsou děti!! Ať se podělí až po naší smrti.

zjentek

Já mám co jíst fakt na dlouho a mám i teplé kožešiny a vodu a těm blekaut nijak nepřekáží.
Moralista dudu jako tradičně opět moralizuje, aniž by se zamyslel nad kvalitou vlastních životních poznání.

Pepa25

Minimální. I v této krizi bylo lepší mít peníze na účtu, protože všichni chtěli platit kartou a pak nechali nákup na prahu … 😉 Hotovost sebou nese nezanedbatelná rizika (a nenese žádný výnos).

Diskuze k této otázce byla zrušena administrátorem.