dust8

Lze v dnešní době kompletně z domu vyřešit daňové přiznání i cestou internetu a mobilu?

Nejlepší odpověď
annas

Na netu si můžete stáhnout formulář, vyplnit, vytisknout a zanést na FÚ, kde vám výkaz pracovnice překontroluje a je možné rovnjou drobnost opravit, nebo vám jej vrátí a přepíšete.

Můžete poslat i poštou, ale nemáte jistotu, zda je vše v pořádku. další možnost je zaslání prostřednictvím netu, ale musíte mít vyřízený elektronický podpis atd.

Jak je to s mobilem, nevím.

Další odpovědi
autacek

Ano jde to elektronicky, pokud ale nemáš datovou schránku, nebo elektronický podpis či občanku s čipem, budeš muset do 5 dní od elekteonického podání zaslat ještě na FÚ vytisklou A4 s tvým fyzickým podpisem.

Drap

Pokud máš datovou schránku a elektronický podpis, tak ano.