dust8

Lze se nějak zbavit či alespoň zmírnit ghosting u VA LCD panelu, který se vyskytuje především u schrollování tex­tu?

Čím větší je písmo tím je ghosting (rozmazání) textu při rychloposuvu dolů/nahoru kolečkem myši patrnější.

Doplňuji: Jedná se o Samsung S27R750

Odpovědi
callmehelf

Každý monitor má nějaký Ghosting. Je pravda, že VA panely na ghosting trpí fakt hodně. Kus od kusu to může být lepší nebo horší.

Podívejte se na nastavení monitoru (za pomocí tlačítek) a hledat funkci AMA a zde vyzkoušet jeden z módu. Na mém BenQ monitoru je to mód Premium a ten mě ghostingu skoro úplně vyléčil.