MrInkognito0

Poradíte, jak je možné vyřešit popsaný problém, který se týká lékařského posudku v soudním řízení?

Dobrý den,

chtěl bych Vás velmi prosit o radu z profese práva, či vlastní zkušenosti. Lékařským posudkem lékaře majícího oprávnění posuzovat nemoci z povolání mi nebyla uznána nemoc z povolání a na odvolání proti tomuto posudku byl posudek potvrzen. Jsem si však jistý, že lékař případ záměrně zlehčil a proto bych si chtěl nechat udělat nové posudky na nemoc z povolání za účelem napadení původního posudku u soudu. Bohužel pro mne, všichni soudní znalci posuzování nemocí z povolání mají plno až do jara příštího roku. Nemohu si však dovolit čekat, je možné nechat zpracovat posudek, respektive lékařskou zprávu pouze lékařem, majícím oprávnění uznávat nemoci z povolání, avšak není soudním znalcem ? Velmi děkuji za jakoukoli odpověď.

--
Lékařský posudek v soudním řízení

Odpovědi
Edison

Na to už potřebuješ soudního znalce. Ale upřímě: Myslíš, že se dochtoři navzájem podrazej? Nevylučuju to, ale moc šancí bych tomu nedával. S protiposudkem jsi měl jít do odvolání.