hhhhhhhh

Kolik dní dopředu si můžu nechat udělat občanský průkaz tak, aby byl hotový do mých 15. narozenin?

Nejlepší odpověď
marci1

Domnívám se, že o OP můžeš požádat, až dovršíš 15 let.
https://www.mvcr­.cz/clanek/osob­ni-doklady-642319.aspx?q=Y2hud­W09Mg%3d%3d

Další odpovědi
Mc Merkurion

@marci:. … 1) špatně, přímo v odkaze se píše: „Občanský průkaz je povinen mít občan České republiky, který dosáhl věku 15 let a má trvalý pobyt na území České republiky“ >>> když zažádá až po dovršení, porušuje zákon … doporučuji přečíst dole sankce …

… 2) občanku může mít i dítě …

… úřad má na vydání 30 dní (stíhaj to i dřív), takže 30 dní předem je jistota …