Ivka Ostrá

Kdo tady rozumí fyzice? Proč se zvuk v prázdné místnosti rozléhá?

Odpovědi
Edison

Protožde se odráží od PEVNÝCH stěn. Jakmile jsou v místnosti překážky, zvuk se tříští a odráží se mnohem hůř. Viz protihlukové opatření v místnostech.

Zdroj: https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=protihlu­kov%C3%A1+m%C3%AD­stnost&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=%7Bmoz:­distributionID%7D:%7Bmo­z:locale%7D:%7Bmoz­:official%7D&tbm=is­ch

Rudla Slavík

Zvuk se stejně odráží i v plné místnosti, ale protože je v ní mnoho překážek a zvuk každým odrazem přichází o část své energie, dochází rychle k jeho útlumu. V prázdné místnosti máš však překážek, které by daný zvuk mohly pohlcovat minimum, proto jeho tlumení je mnohem menší a ty slyšíš více jeho ozvěn.