tendruhy

Kde je největší transplantační centrum v Evropě po IKEMu?

Dobrý nden, prý je pražský Ikem největší transplantační centrum v Evropě. Kde je druhé největší? A co ve světě? Díky předem

Odpovědi
annas

Máte pravdu, že pražský IKEM je největší trransplantační centrum v Evropě – v roce 2019–

„Rekordnímu počtu se tak zatím nevyrovná žádné jiné evropské centrum: „IKEM se stal největším transplantačním centrem co do počtu výkonů v Evropě. Dle dostupných dat ani největší centrum Velké Británie – Birmingham, ani centra na severu Evropy nebo v okolních zemích nedosahují našich výsledků,“ dodává prof. MUDr. Ondřej Viklický, CSc., přednosta Transplantcen­tra IKEM.“

htps://www.ikem­.cz/cs/rekordni-transplantacni-a-darcovska-aktivi
--

Těžko se porovnává. V letech 2017 – 2018 se uvádí celkový počet transplantací v jednotlivých zemích. Ale jsou uvedené počty pacientů, u nichž došlo k transplantaci na milion obyvatel v Evropě od roku 2017 do roku 2018, podle zemí

Nejvíce je ve Španělsku, pokračuje Belgie, Franicie.. Česko je na 6. místě..

https://www.sta­tista.com/sta­tistics/537926/to­tal-number-of-patients-transplanted-in-europe/