mosoj

Jste někdo dárce krve ?

Jaký objem krve se při odběru odebírá ?
Doplňuji:
Já jsem chodil dávat krev na vojně. Nyní také nemohu. Zatím jsem krev nepotřeboval, ale co není může být. Můj zeť má diamantovou plaketu Jánského.
Tímto děkuji všem kteří krev mohou darovat a darují.

Nejlepší odpověď
arygnoc

už mi to vek nedovolí, daroval som i kostnú dreň, trombocyty, leukocyty.

pri odbere krvi sa odoberá 450 ml krvi.

Další odpovědi
anonym

Bývala jsem dárce, jezdila jsem di Liberce, ale už nemůžu, tady to je napsaný
http://sci.ujep­.cz/doc/infor­mace-pro-nove-darce-krve-2012.pdf

Lucijej

Já chodím dávat nastřídačku krev i plazmu od 19 let, když zrovna nejsem nachcípaná.
Nejdřív jsem chodila do fakultní nemocnice, takže na podzim jsme to měli i s divákama z řad mediků (prváci), což občas bylo úsměvné, sice patřím k lidem, kterým se dělá krve nevolno, ale někteří medici na tom byli mnohem hůř…

briketka10

nemůžu darovat kvůli lékům a to
jsem chtěla i plazmu, ale mám
doma po mém taťkovi dvě rudé
kapičky ten chodil často a tenkrát
dostal i nějaký poukaz na víkend
na hory z práce :)