Kazatel

Jsou události 17. listopadu 1989 pro mladé již víceméně jen reprodukovanou historií, napsanou dle vítězů?

A je to pro ně tak těžce představitelné a učebnicové téma, jako třeba pro ty starší události 17. listopadu 1939?

Odpovědi
Drap

Ano, je to historie přesně taková , kterou chtějí vůdcové, aby lidé takto chápali.

Pepa25

Ne, protože i mladí mají možnost mluvit s velkým množstvím pamětníků. Navíc z této doby existuje obrovské množství informací, záznamů, textů atd., takže pokud někdo teoreticky sledoval všechny programy, které o Listopadu šly v uplynulých dnech a četl všechny texty, tak může mítl ještě lepší představu co, kdy a jak se stalo, než pamětníci, kteří si pamatují jen část a navíc už mohou zapomínat.

Funna

jsou pro ně historií (i když uplně nemyslím, že jsou napsané dle vítězů)…stejně jako pro většinu z nás druhá světová, i když její pamětníci ještě žijí…

Ametyst

Kdo chce vědět, ten ví. Doufam, ze i mezi mladými. I když s nimi je ta potíž, ze neposlouchaji starší generaci, ale googlí. Osobní zkušenost pamětníků asi těžko vygooglí.

Kryšpín

Záleží jak od koho jinou verzi má Michal, jinou Ronald, Walesa, ex president ČR, chartisti, student Šmíd a hlavně jak fungují demokratičtí novináři, politici a přídržtašky.