Ametyst

Jsou kuřáci vůči koronaviru ve výhodě, nebo v nevýhodě?

Jsou otužilí, protože jsou vyháněni na déšť a na mráz, a nejen já jsem vypozorovala, že jsou dost odolní k virózám. Vdechovat horký kouř nemusí být třeba vždycky špatné…

Nejlepší odpověď
Drap

V nevýhodě. Kouření je u tohoto rizikový faktor stejně jako věk, cukrovka, infarkt a trvalé dlouhodobé nemoci.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… samozřejmě, už staletí se ví, že uzený dýl vydrží …

df

Nevím, jak u ostatních, ale když jsem 20.5. 2005 vykouřil svou poslední cigaretu, tak od té doby se u mě objeví nemoce dýchacího ústrojí 1× za 10 let. Do té doby 3–4× do roka.

Alesh

No, můj osobní tip je, že pokud to nějaký vliv má, tak to bude pro kuřáky horší. A usuzuju tak podle toho, že ti dva pacienti u nás, co jsou na tom nejhůř jsou taxikáři a u nich bych tipoval, že to budou náruživí kuřáci. Ale jak říkám, je to jen můj tip, nemám to nijak podložené, stejně tak jako ti, co zde tvrdí pravý opak. 😉

marci1

Profesor Robert Dingwall z Nottingham Trent University v Anglii: „U silných kuřáků jsou vážné zdravotní problémy pravděpodobnější. Nicméně riziko zvyšuje jakékoliv dřívější poškození plic,“ říká. „Kouření nejspíše neovlivní šanci na získání nemoci, ale pokud onemocníte, mohlo by to vést k závažnějším komplikacím,“ dodává. Kouření také zvyšuje pravděpodobnost vzniku jiných zdravotních problémů, které může koronavirus zhoršit.

Dobrou zprávou pro kuřáky není ani fakt, že první dva pacienti, kteří zemřeli v čínském Wu-chan, byli dlouhodobí kuřáci. Mezi prvními osmi tisíci případy, u kterých se objevil koronavirus, byla většina mužů. Mnoho z nich mělo zápal plic. Čína má největší populaci kuřáků na světě, pouze dvě procenta z nich jsou ženy.

https://zena-in.cz/clanek/riziko-nakazy-koronavirem-zvysit-ho-muze-i-jeden-z-nejrozsirenejsich-zlozvyku

Kepler

Čert ví, pokud si nepodávají jointa. Říká se, že uzený dýl vydrží. Já kouřím bezmála 50 let, poslední virózu jsem měl asi tak před dvaceti…

zjentek

Formou logiky – v nevýhodě. );

Přece Bůh nestvořil své ovečky, aby kouřily. (;

Mc Merkurion

@marci: … s těma dvěma procentama žen-kuřaček je to nesmysl, nebo oni počítaj jen cigarety ???
… ale teď vážně, dle tohoto grafu: https://onemocneni-aktualne.mzcr­.cz/covid-19 je vidět, že muži jsou více náchylní než ženy, a to ve všech věkových kategoriích a ve stejném poměru, včetně kategorie 0–14, no a tam se o kuřákách bavit nemůžeme, takže to nejni kouřením …

Ametyst

Marci: Co když je skutečnost jednodušší- že muži prostě na hygienu víc kašlou? Nemusíme v tom hned hledat vliv kouření.

Ametyst

df: To ráda slyším a gratuluji.

Ametyst

I kdyby se našla a prokázala pozitiva vdechování cigaretového kouře, vlády to ve svém svatém tažení proti kuřákům nikdy nepřiznají. Když se to hodí, věda mlčí. (Jako u existence 80ti pohlaví 🙂