Jack 12323

Je tento PC zastaralý?

Komponenty: intel core i3–2100, 4gb ram (použitelných 2,99gb), graf. Karta Nvidia GeForce 210(1gb) windows 7 32 bit home premium

Nejlepší odpověď
aliendrone

Je, přinejmenším morálně, tenhle procák měl release někdy v roce 2010 nebo 11. Což ovšem neznamená, že je to PC úplně nanic, i když je to jen dvoujádro, na surfování, maily a office či filmy je to pořád dobré. Na moderní hry ovšem zapomeň.:)

Další odpovědi
Edison

Ano, je zastaralý. Každá věc je zastaralá v okamžiku koupě. Vždy se dá najít novější, modernější, výkonější…

Kepler

Záleží k jakému účelu a s jakým OS. Mám něco podobného se stejným win7 a bohatě postačí.

anonym

na běžné použití dneš počítače vydrží sloužit opravdu velmi dlouho … už to není jako před rokem 2000 kdy bylo naprosto nutné aktualizovat výkon CPU co tři roky protože jinak se na tom už prakticky nedala používat novější verze operačního systému … dnes i slabší CPU umí posloužit velmi dobře. Počítač má totiž jiná úzká hrdla než zrovna CPU a tím jsou především:

  1. starý HDD pevný disk (řešením je výměna za SSD, přinese to významné zrychlení spouštění všech aplikací i systému i práce s nimi)
  2. poddimenzovaná operační paměť, 4GB by byla celkem rozumná velikost ale píšeš, že máš využitelné jen 3GB. To není na hraně použitelnosti ale už je vhodné s tím počítat a příliš se nerozšoupávat například s počtem otevřených záložek v internetovém prohlížeči 🙂 Pokud je tvůj hardware 64bitový, tak bych tam také dal 64 operační systém a povýšil ram alespoň na 8GB.

Po těchto dvou změnách ten počítač spolehlivě ožije a bude sloužit dalších pár let. Přitom jde o investici téměř zanedbatelnou, nový SSD 128GB se nechá pořídit za cenu pod 500Kč a přídavný 4GB RAM modul bych doporučil hledat na sbazar nebo aukro, tam se dá sehnat i do starší patice za nějaké tři stovky. Přitom RAM nepodléhá významnému opotřebení, takže i bazarové kusy jsou jak nové a budou sloužit stejně spolehlivě jako nové.

anonym

se starou GeForce 210 určitě svůj počítač nepoužíváš jako herní. Kdyby ano samozřejmě by bylo vhodné vyměnit i tu grafiku. Pokud však 3D hry nehraješ, na běžné zobrazení desktopu bude tahle bohatě stačit dalších X let …