nyjono

Je opravdu situace v církvi tak katastrofická?

Nebo to je jen vypíchnutí problémů?
A je v situaci velký rozdíl v ČR a Polsku?
Nedávno shlédnutý film mě docela rozhodil. Zneužívání dětí, korupce atd atd.

https://www.csfd­.cz/film/650136-kler/prehled/

Nejlepší odpověď
Vojta24

V Polsku je situace velmi odlišná, tam má totiž církev moc o které si tady může nechat jenom zdát. Co se ale tam děje uvnitř církve, zůstane zahaleno utajením stejně jako jiná nechutná tajemství prakticky všech ideologií založených na dogmatismu a potírání racionálního myšlení.

Každopádně je to jen film – ber to tak – není to usvědčující záznam bezpečnostní kamery 🙂

Další odpovědi
ElonMusk

A kterou máte na mysli? U nás jich je 31, a to počítám jen ty, které smějí oddávat…
Co se týče té římskokatolické, tu měli Římani rozdrtit už v zárodku, nebyli dostatečně důslední… kdyby byli, tak zde dnes nemáme tuto největší teroristickou organizaci na světě (v rozmezí 2000 leté historie vybíjení pohanů, zločiny spáchané Křižáky, svaté války…).

ten který je

Je to závažné selhání především lidí.V současnosti je katolická církev v krizi.Počínaje podivným papežem,přes různé Halíky a otevřeným násilím proti věřícím.Co se nepodařilo Římanům,sadistickým francouzským revolucionářům nebo komunistům v padesátých letech,se nepodaří ani dnešním ctitelům pedofílie a dalších sexuálních úchylek.Ani ty jejich pochody v pražských ulicích jim nepomohou.

Kepler

V katolické církvi to je myslím všude na světě stejné. Dělo se tak, děje a dít bude. je to dáno nepřirozeným způsobem života kněží. Nesmí mít ženu a tak se vybíjejí na ministrantech za fidorku. a tajně chlastají mešní víno, jako feldkurát Katz.

ivzez

Podle mne je situace horší. Myslím, že to,
co se dostane na veřejnost, je jen špička ledovce.

Pepa25

Není.
Je.