jsemjá

Jde si vydělávat blogováním?

A jak?

Odpovědi
Rokio

Sám jsem se o to pokoušel, ale nešlo mi to.

Musíš mít vlastní web s placenou doménou a na něj nechat umístit reklamy. Musíš mít ale vysokou návštěvnost svého blogu.

anonym

Teoreticky můžeš slušně vydělávat pokud se z tebe stane influencer, a to pomocí blogu nebo dnes spíš „vlogu“ (youtube).

Nepřehlédnutelnou podmínkou je ale skutečně být influencerem, a to znamená mít spoustu následovníků, které zajímá co říkáš a to opravdu není snadné a rozhodně je třeba pro to mít určitý výrazný „talent“, který se nedá poradit, který buď máš nebo ne.

Mr. Ventz

Jasně, ale dnešní lidi moc nečtou. Dnešním médiem je spíš vlog, než blog.

1.) Musíš mít informace, které jinde neseženou
Většina lidí co si takhle vydělává to dělá skrz diety, cvičební plány, recepty a DIY návody. Někteří třeba učí jiné jazyky, nebo hodnotí produkty. Musíš si najít živý, zajímavý kontent. Něco, co by sis sám řekl „Týjo, to by se mi hodilo umět, nebo vědět“. Například zkus učit lidi jak si sami dělat daně. Na taková videa by ti mohlo jít lidí dost.

2.) Vyděláváš si reklamou
Pokud nepracuješ pro nějaký magazín, nikdo ti nezaplatí za to, abys půl hodiny mlel, ať už o daních nebo o Babišovi. Kdo ti ale zaplatí, je reklamní společnost (Goodle Adsense), která k tvému obsahu bude přidávat reklamy. Za každé shlédnutí reklamy máš jistou marži. Tomu se říká Monetizace.

3.) Je to práce jako každá jiná, ale horší
Aby ten výdělek měl vůbec smysl, budeš to muset dělat pravidelně, ať už jsou Vánoce, nebo máš narozeniny. A ze začátku to budeš dělat zadarmo. Sehnat čtenáře kontentu vůbec není procházka růžovým sadem. V podstatě začínáš vlastní formu média a pokud nejsi odhodlán do toho investovat maximum, raději běž do fabriky.
Ve fabrice totiž v 6 začneš a ve 2 skončíš. Blogování/vlogování bývá práce na absolutně plný úvazek.