Marcia111

Jaký význam slova má FLUNDRA?

Nejlepší odpověď
annas

Slovo flundra opatří do obecné češtiny,. SNČ uvádí původ z německého nářečí Flunder = cár, což má být podle Fländer (uvádí Machek), může jít i o cikánky. Srovnání s výrazem flamender
Německé Flamänder = Vlám, buď podle vlámských žoldnéřů nebo podle Rómů, kteří přišli do Německa z Holandska a (podle svého starého zvyku) sami se označovali jako Vlámové. Slova flámovat a flám nejsou dnes už v něčině běžná.

Jinak nejméně 20 synonym pro flundru najdete v odkazu http://synony­mus.cz/flundra-273/

Jak vysvětluje původ český etymologický slovník (Václav Machek)?
Flundra = běhna, coura. Odvozené od slovesa fladrac sie – odtud lašsky uflundrany = urousaný od bláta. Ojediněle i česky flundra = cár. Toto je výchozí význam celé skupinky (sem patří i něm.nářeční Flunder, Flander cár, též Slawski odvozuje ze jména Flanderska, neboť i č. flandra je žřna přišedší odtamtud.

Pak název ženy flanderské přenesen na aženu nedbale oděnou, nepořádnou. Bavorsky je Flajderl = lehkomyslné děvče.

Flundra je také ryba platejs. Pol. fladra. Z něm. Flunder. (t/v).

Doplňuji:
Slovo flundra, plundra má několik významů, ale jde o homonyma, tedy rozdílný původ. Jedině pojmenování výrobku v IKEA vzniklo na základě podobnosti s rybou.

Třeba vás zaujme vysvětlení,,, stejně jako mě, o původu dalších významů slov flundra, případně plundra, zda je mezi nimi nějaká souvislost. .

Název koláče plundra jsme převzali z německého Plunderteig. Plundrové těsto má ovšem původ v Dánsku, a tak je v anglicky mluvících zemích známé jako danish pastry. Pro ještě větší zmatek v samotném Dánsku používají název wienerbrød, protože výrobu dezertů z tohoto těsta přinesli do Dánska v 19. století pekaři z Rakouska. Plundrové těsto se dělí podle množství použitého tuku na dánské plundrové těsto, kde je poměr tuku k mouce 2 : 3, a klasické plundrové těsto, nazývané také německým, kde je poměr 1 : 3.

Plundrové těsto se vyrábí velmi podobně jako listové, jen není časově tak moc náročné. Výroba spočívá ve vzájemném několikerém překládání vrstev kynutého těsta a tuku. Při pečení se o tukovou vrstvu zastavuje pára, která má větší objem, a tím dochází k narůstání těsta a jeho typickému lístkování.

Z toho je odvozený původ = pochází z pludern – otevřený, uvolněný Takže těsto s kvasnicemi „stoupá“, kyne.

V Dánsku se pečivo nazývá Wienerbrot, údajně proto, že kodaňský cukrář z Vídně vytvořil odpad.

ranslate.google­.cz/translate?hl=cs&sl=­de&u=http://de­.wikipedia.or­g/wiki/Plunder­teig&prev=/se­arch%3Fq%3DPlun­derteig%26cli­ent%3Dfirefox-a%26hs%3DKB4%­26rls%3Dorg.mo­zilla:cs:offi­cial

Stejně tak ryba – platýs – etymologie původu – viz odkaz

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­en&u=http://www­.wordswarm.net/dic­tionary/flounder­.html&prev=/se­arch%3Fq%3DEty­mology%2Bfisk%2Bflun­dra%26client%3Dfi­refox-a%26hs%3DScO%­26rls%3Dorg.mo­zilla:cs:offi­cial%26channel%3Drcs

Flundra – odkapávač V IKEA vysvětluji takto: flundra ve švédštině znamená platýs. Pokud přemýšlíte, proč se odkapávač jmenuje platýs, můžeme zkusit nějakou lidovou etymologii. Řekl bych, že je to metafora, tedy „přenesení na základě vnější podobnosti“. Platýs i odkapávač jsou placatí a mokří. Možná je to ale úplně jinak.

Plundra – ještě to jsou kalhoty –

„Plundr, – z něm. plodern, plundry, pl., kalhoty, nohavice, poctivice, spodky, vlastně široké nohavice,“ ..

http://kott.uj­c.cas.cz/index­.php?vstup=plun­dra&hledat=fu­lltext&Zvyraz­nit=&Vyber=&Zo­brazeni=&Stra­na=&stranaVys=1

Další odpovědi
ladaadal

Taky bych typoval na obecnou češtinu. Ve východních a severních čechách se to používá taky. Prostě slušněji řečená štětka nebo děvka.

pusinka50

V Jižních Čechách se toto hanlivé slovo používá, když někdo chce odsoudit ženu pro její řekněme vyzývavé chování k mužům, pro ženu, která má udajně často sex s různými muži, znamená to v podstatě totéž jako „děvka“, prostě nevěrná žena

cochee

Nejen v jižních Čechách, i na severu Moravy. Asi to nebude moc nářečí, spíš obecná čeština.

anonym

Pokud dobře čtu, tak dotaz zní na dnešní význam pojmu a zde v Čechách.
Dostupné zdroje (kromě vlastních zkušeností) uvádějí nejbližší význam, jako „děvka, běhna“ – viz:
http://synony­mus.cz/flundra-273/
(Nač chodit do staleté minulosti, notabene ve slovenských zdrojích?)
Připojím pár dalších významů – ve Švédsku je to platýz, v Ikee odkapávač stejné značky, a příbuzný tvar „plundra“, mající týž význam, jako shora uvedené, má ještě i jiný a sice typ koláče.
viz odkazy:
http://www.ike­a.com/cz/cs/c­atalog/produc­ts/40176950/
http://petrkrcmar­.blog.root.cz/2013/04/­03/flundra-bila-a-genderove-nekorektni-ikea/
http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/slovo/plun­dra
Doplňuji:
Vysvětlivka k cizojazyčným odkazům, nejde o srozumitelnost, ale jedná-li se o věci obecné, má třeba i anglická verze shodný a nezměnitelný obsah.
Kdežto u jazykových významů má každý národ jiné slovníky a krajové významy slov, proto např. stejně znějící slovo v každém národě může znamenat něco zcela jiného.
Inkriminovaný odkaz uvádí významy slov na Slovensku a o podobných slovech v Čechách se zmiňuje jen okrajově a s odlišnými konsekvencemi.
Proto také tytéž výrazy např. v německých slovnících mívají jiné významy než v národním jazyku Odpovědí.cz.
Ještě jednou, dotaz zněl na ČESKÝ A SOUČASNÝ VÝZNAM, nikoliv genezi podobného výrazu v zahraničí.

anonym

Význam slova flundra- expr. děvka, běhna

Zdroj: Slovník českých synonym- Karel Pala, Jan Všianský

anonym

Etymologický slovník říká, že:

Fľandra / Fľundra
Nadávka ľahkej nemravnej žene, pobehlica. Názov, termín vzniká v stredoveku, kedy sa zvádzali tuhé protiturecké vojny a do týchto vojen Viedeň privážala aj žoldnierov v tom čase zo svojej provicie, Flandrie, Flámska. V jednom z bojov v Uhorsku, najatá žoldnierska posádka bola vyhubená Turkami. Aby Viedeň predišla nepokojom vo Flandrii, lsťou sem priviedla manželky a rodiny zahynulých. Tieto ženy, teraz vdovy a ich siroty, aby prežili, buď sa dali do robenia čipiek, na prostitúciu, alebo sa po krajine potulovali v zdrapoch, otrhaných šatách, z čoho sa teraz pod fľandra, fľundra začalo chápať najskôr ženu z Flandrie, ženu nedbale odetú, ženu v zdrapoch, hadru a neskoršie i prostitútku.
Slovo je zastúpené v čes. flundra = pobehlica, zdrap, handra, poľ. flura, flora, fladra = r/v, fladrać sie, nem. nár. Flunder, Flander = zdrap, handra, kým v Bavorsku Flanderl = ľahkomyselné dievča.
O prítomnosti týchto žien a ich rodín v našom prostredí svedčí aj do dnes zachovaný rad priezvísk, ako (Van)Andel, (Van)Arkel, Hammel atď.

Doplňuji:
Specielně pro Dr.Axla – Etymologický slovník se mi ve slovenštině zobrazil a já osobně nevidím nic špatného použít zde jeho slovenskou verzi. Mám za to, že zde jsou lidé natolik vyspělí, že jim slovenština nevadí. Donedávna jsme byli spoluobčané ve stejném státě. Někteří přispěvatelé sem píší slovensky a jiní zase přispívají česky na slovenské verzi Odpovědí. Pokud textu někdo nerozumí, tak ho klidně do češtiny pro lepší pochopitelnost přeložím. Zatím jsem to považovala za zbytečné.

led

otázka:
„Marcia111
Jaký význam slova má FLUNDRA?“

Dr.Axl:„Pokud dobře čtu, tak dotaz zní na dnešní význam pojmu a zde v Čechách.“…„Ještě jednou, dotaz zněl na ČESKÝ A SOUČASNÝ VÝZNAM, nikoliv genezi podobného výrazu v zahraničí.“

moja otázka na použité citáty:
Dr.Axl, kde je v otázke „Jaký význam slova má FLUNDRA?“
použitý výraz „dnešní význam pojmu a zde v Čechách“, alebo „ČESKÝ A SOUČASNÝ VÝZNAM“ ? Akosi to tam nevidím.
Ak to tam vidíte, buď sa len domýšľate, alebo potrebujete navštíviť očného lekára.

led

Vážení rozvadení užívatelia. Načo sa hádate o časy, ktoré v dlhšom časovom odstupe nevidíte.
Ako napísal Dr.Axl v diskusii „Zdrojový kód jasně prokazuje tvoji lež, neboť má odpověď byla vlože na přesně o 4 min. dříve.“ Naozaj zdrojový kód odhalí pravdu:
tu uvádzam užívateľov v poradí, v akom vkladali svoje odpovede – zdrojový kód neklame:
1 – pusinka50 _číslo_odpove­de_403929
2 – cochee _číslo_odpove­de_403930
3 – ocko _číslo_odpove­de_403935
4 – ladaadal _číslo_odpove­de_403943
5 – annas _číslo_odpove­de_403946
6 – Dr.Axl _číslo_odpove­de_403947
7 – Bohemica _číslo_odpove­de_403952

myslím, že tabuľka jasne označila, kto hovorí pravdu.
Čítať zdrojové kódy vie viac ľudí :)

anonym

ad led, díky za rozkrytí a tímto se omlouvám za svůj omyl, jenž vznikl tím, že dokud byl čas menší než 1 hodina, minuty se mi skutečně zobrazovaly, že má odpověď je o 4 min. starší.
Pokud to bylo jen pomalejším načítáním stránky, vycházel jsem ze stavu, jenž se autenticky zobrazoval.
Podle všeho tedy byly obě odpovědi vloženy takřka souběžně s čísly těsně sousedícími.
Ovšem doplnění odpovědi, muselo být zákonitě později, když přece reagovalo na odkazy IKEA a plundra.
A replika k současnému významu a nikoliv původu, platí.
Jestliže někdo dnes zaslechne v hovorové řeči nějaký pojem, je logické, že jej zajímá aktuální význam a ne nějaké tvary před 100 lety, jimiž už dnes nikdo nemluví.
A proč ten význam na našem území? Otázka je přece položena v češtině a na českých Odpovědích, takže co je platná slovenská (či jiná cizí) obdoba výrazu?
Je to patrné z kontextu, jinak by byl dotaz upřesněn „jaký význam byl v minulosti nebo v zahraničí“.
Jazykových otázek je zde za 4 roky řada a vždy směrovaly k prostému současnému významu, s nimiž se tazatelé v běžném životě a hovorové mluvě setkávají.

bolak

„..tímto se omlouvám za svůj omyl, jenž vznikl tím, že dokud byl čas menší než 1 hodina, minuty se mi skutečně zobrazovaly, že má odpověď je o 4 min. starší.“

tak to je hláška roku :)) a tímhle to ještě vyšperkoval „Pokud to bylo jen pomalejším načítáním stránky..“, jako že jedna plka stránky se načítá pomalejc než druhá? :)) ach ti študovaní technici..

jinak co se týče příspěvku kterej kritizuješ, tak ten snad odpověď obsahuje nebo se pletu? a cokoliv je tam navíc, pro zajímavost, je k dobru.

led

To znamená, že ste len predpokladali zmysel otázky. Z vašej odpovede mi to ale vyznievalo ináč.
ako technik viete, že čísla nepustia.

gagaga

a ja uz jen dodam, ze doufam, ze omluvu jste smeroval nam vsem a i tem, kteri vas obodovali v domeni, ze mate pravdu …falesne body si ale nechte, ty vam nikdo nezavidi … omluvu ja osobne prijimam . -iv-

zjentek

Led, je to všeobecné, není to na vás, ok? ..nepochopil jsem. Vždyť axl ve své odpovědi jednoznačně znevažuje odpověď annas, což vypovídá za fakt, že nejprve si ji musel přečíst. To sem chodí nesvéprávní, aby bylo potřeba to více vysvětlovat? ..normální člověk to snad vidí ne? A kdo to nevidí má úchylku, tak tomu to taky není potřeba psát. Ještě k tomu znevažování odpovědi annas: vy si někdo vážně myslíte, že axl chodí na tento web, aby pomáhal druhým lidem? Vážně? Že by se jako obtěžoval na otázku odpovědět, aniž by to bylo o moralizování? Tak otevřete oči, jeden z principů, jak něčeho dosáhnout, je udělat si moralizováním ze slabochů věrné ovce, díky nichž pak získáváte prospěch hodný autorit, ale to nemá o pomoci tázajícím co do činění , vidno, že mnohým to uniká ,) ..jinak by nemohl být na příčce místních autorit, která jasně hovoří, těsně nade mnou, ale pode mnou, jelikož myšlenka z něj ještě nevyšla, zatím pouze odkazy (což by se tady taky nemělo)

bolak

no, ono to dřív tak nebylo, když si projedeš jeho začátky tady, jeho první odpovědi, tak ty byly prakticky „normální“, to až poslední rok se takhle zprasil a když čteš jeho odpovědi, tak úplně cejtíš, jak moc seš oproti němu póvl, a to myslím naprosto vážně..

já bych řek že ho to tu šíleně vyčerpává, a že to ví, ale nedokáže se od toho odtrhnout, protože už si vytvořil něco jako návyk. mě už to tady taky kolikrát sralo, hlavně ty hádky úplně voničem, třeba kvůli pravopisu, a hádáš se s ním pak vo nějakým háčku nebo čárce, dyť je to směšný :)), tak sem to prostě na tejden vypnul a bylo, ale von tohle nedokáže, už se dostal do fáze kdy tu prostě už MUSÍ bejt denodenně, aby mu náhodou něco neuteklo..

briketka10

:DD

bolak

čemu se směješ prosím tě, to je vážná věc, dyť ten člověk je naprosto vprdeli, na tom nic směšnýho neni

led

Použila som fakty, nie dohady.
Nebudem tu rozoberať psychický profil, ani svojprávnosť iných uužívateľov, tak hlboko som neklesla.

zjentek

u nas je tež nařeči a čist to chlapi, co robju poctivu robotu, tak by řekli: kurde axel ty zje flundra jak cip, synku! ..a nebo to byla ludra? ..už nevím, to je fuk ,)

gagaga

Dr., vy uz jste se jako lhar a podvodnik snad uz i narodil … :)
pro vas a vase servilni prisluhovace doporucuji , at se divaji na casy … a muzou si to overit i za dalsi hodinu .. zhruba ve 12.20 – 25 .. :

annas

Slovo flundra opatří do obecné češtiny,. SNČ uvádí původ z německého nářečí Flunder = cár, což má být podle Fländer (uvádí Machek), může jít i o cikánky. Srovnání s výrazem flamender
Německé Flamänder = Vlám, buď podle vlámských žoldnéřů nebo podle Rómů, kteří přišli do Německa z Holandska a (podle svého starého zvyku) sami se označovali jako Vlámové. Slova flámovat a flám nejsou dnes už v něčině běžná.

Jinak nejméně 20 synonym pro flundru najdete v odkazu http://synonymus.cz

Jak vysvětluje původ český etymologický slovník (Václav Machek)?
Flundra = běhna, coura. Odvozené od slovesa fladrac sie – odtud lašsky uflundrany = urousaný od bláta. Ojediněle i česky flundra = cár. Toto je výchozí význam celé skupinky (sem patří i něm.nářeční Flunder, Flander cár, též Slawski odvozuje ze jména Flanderska, neboť i č. flandra je žřna přišedší odtamtud.

Pak název ženy flanderské přenesen na aženu nedbale oděnou, nepořádnou. Bavorsky je Flajderl = lehkomyslné děvče.

Flundra je také ryba platejs. Pol. fladra. Z něm. Flunder. (t/v).

Doplňuji:
Slovo flundra, plundra má několik významů, ale jde o homonyma, tedy rozdílný původ. Jedině pojmenování výrobku v IKEA vzniklo na základě podobnosti s rybou.

Třeba vás zaujme vysvětlení,,, stejně jako mě, o původu dalších významů slov flundra, případně plundra, zda je mezi nimi nějaká souvislost. .

Název koláče plundra jsme převzali z německého Plunderteig. Plundrové těsto má ovšem původ v Dánsku, a tak je v anglicky mluvících zemích známé jako danish pastry. Pro ještě větší zmatek v samotném Dánsku používají název wienerbrød, protože výrobu dezertů z tohoto těsta přinesli do Dánska v 19. století pekaři z Rakouska. Plundrové těsto se dělí podle množství použitého tuku na dánské plundrové těsto, kde je poměr tuku k mouce 2 : 3, a klasické plundrové těsto, nazývané také německým, kde je poměr 1 : 3.

Plundrové těsto se vyrábí velmi podobně jako listové, jen není časově tak moc náročné. Výroba spočívá ve vzájemném několikerém překládání vrstev kynutého těsta a tuku. Při pečení se o tukovou vrstvu zastavuje pára, která má větší objem, a tím dochází k narůstání těsta a jeho typickému lístkování.

Z toho je odvozený původ = pochází z pludern (stoupat, uvolnit).

ranslate.google­.cz/translate?hl=cs&sl=­de&u=http://de­.wikipedia.or­g…

Stejně tak ryba – platýs – etymologie původu – viz odkaz

http://transla­te.google.cz

Flundra – odkapávač V IKEA vysvětluji takto: flundra ve švédštině znamená platýs. Pokud přemýšlíte, proč se odkapávač jmenuje platýs, můžeme zkusit nějakou lidovou etymologii. Řekl bych, že je to metafora, tedy „přenesení na základě vnější podobnosti“. Platýs i odkapávač jsou placatí a mokří. Možná je to ale úplně jinak.

Udělit odpovědi palec 5Nominace: 0NahlásitVložena před 3 hod

Dr.Axl

Pokud dobře čtu, tak dotaz zní na dnešní význam pojmu a zde v Čechách.
Dostupné zdroje (kromě vlastních zkušeností) uvádějí nejbližší význam, jako „děvka, běhna“ – viz:
http://synonymus.cz
(Nač chodit do staleté minulosti, notabene ve slovenských zdrojích?)
Připojím pár dalších významů – ve Švédsku je to platýz, v Ikee odkapávač stejné značky, a příbuzný tvar „plundra“, mající týž význam, jako shora uvedené, má ještě i jiný a sice typ koláče.
viz odkazy:
http://www.ikea.com
http://petrkrcmar­.blog.root.cz
http://slovnik-cizich-slov.abz .cz…

Doplňuji:
Vysvětlivka k cizojazyčným odkazům, nejde o srozumitelnost, ale jedná-li se o věci obecné, má třeba i anglická verze shodný a nezměnitelný obsah.
Kdežto u jazykových významů má každý národ jiné slovníky a krajové významy slov, proto např. stejně znějící slovo v každém národě může znamenat něco zcela jiného.
Inkriminovaný odkaz uvádí významy slov na Slovensku a o podobných slovech v Čechách se zmiňuje jen okrajově a s odlišnými konsekvencemi.
Proto také tytéž výrazy např. v německých slovnících mívají jiné významy než v národním jazyku Odpovědí.cz.
Ještě jednou, dotaz zněl na ČESKÝ A SOUČASNÝ VÝZNAM, nikoliv genezi podobného výrazu v zahraničí.

Udělit odpovědi palec 5Nominace: 1NahlásitVložena před 2 hod

gagaga

.. to me spis zajimaji ty " vlastni zkusenosti " naseho dr. :)
muzete to nejak Dr. rozepsat ? :) to ja mam chapat tak, ze vy jste je tak nazyval .., nebo se vam ony samy tak predstavovaly ? :)
a s ocko uz nejste kamosi ? :)

  • iv- ( ZATIM bez vlastni zkusenosti ) .. ale co neni, muze byt .. :)

annas

ad gagaga. Sbírejte nejen zkušenosti, ale i body. Třeba budete tak dobrá jako já, že je získáte opisovaním od toho, kdo odpověděl později.
Je to čest opisovat získávat falešné body … lepší falešné body než body od falešných profilů 🙂

annas

Špatně jsem vložila odkaz:
http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­de&u=http://de­.wikipedia.or­g/wiki/Plunder­teig&prev=/se­arch%3Fq%3DPlun­derteig%26cli­ent%3Dfirefox-a%26hs%3DKB4%­26rls%3Dorg.mo­zilla:cs:offi­cial

anonym

Pravidelně si zde někteří pletou dotaz na „význam“ s dotazem na „původ“.
Když navíc bezostyšně opisují již dříve vložené odkazy, není co dodat, viz -
http://synony­mus.cz/flundra-273/
Pokud by jej skutečně sami hledali, měl by odkaz tento tvar:
http://synony­mus.cz/flundra/

annas

Je potěšující, že umím číst myšlenky toho, kdo odpověděl asi o 3 minuty později. Dá se to samozřejmě zjistit i ze zdrojového kódu stránky. 🙂

anonym

Zdrojový kód jasně prokazuje tvoji lež, neboť má odpověď byla vlože na přesně o 4 min. dříve.
Nicméně další opisování o odkapávači – vloženo v doplnění za dalších 15 minut, už doslova opisuje text z mého odkazu.
Typické výmluvy kantorského syndromu, kdy kantor nemůže připustit vlastní přehmaty, protože by se odhalilo, že jeho umělá autorita je pouhá diktatura z pozice moci v hiearchii třídy.
Spíše by bylo záhodno konečně si nalézt rozdíl mezi slovy „význam“ a „původ“.

vagra

Pro samozvaného mentora.
Co jsi to za člověka, lžeš, urážíš, očividně překrucuješ skutečnosti, vymýšlíš si, sám sebe tady prezentuješ jako nejchytřejšího, nad všechny ostatní vyčnívajícího, nikdy nechybujícího, spravedlivého, kodex dodržujícího člověka.

Skutečnost je ale zcela jiná.

Když je ti nehorázná lež dokázaná, jako například v tomto případě, děláš mrtvého brouka a omluvit se za své urážky a lži, nedovedeš.
Co si vymyslíš teď?
S jakým dalším megalomanickým bludem nás ohromíš?

A protože ty vždy víš nejlíp co je správné, co by měl někdo jiný udělat, nebudu ti radit, co bys měl udělat ty.
Neodpustím si ale poznámku, měl bys ho navštívit co nejdřív.:)

www

Význam/původ = oblíbený klasický postup kohosi..
Ale je to marné, je to marné, je to marné !! 😁

annas

Čtěte pozorně. Význam jsem vložila stejně jako NeDr. odkazem, i když jsem odpověděla dřív, jsem ho od něho okopírovala. Tuto lež jste nepostřehl …

K tomu jsem vysvětlila původ, protože nejsou pravdivá slova NeDr. , že „příbuzný tvar "plundra“, mající týž význam, jako shora uvedené, má ještě i jiný a sice typ koláče".

Čtěte ppzorně. Navíc lež nechcete vidět, co jste to za člověka … To vypovídá jen a jen o vás … ☹

gagaga

www., kdyz mate neco na srdci, tak nemusite odbihavat " od tematu " .. Dr. Vas muze napomenout, ze chatujete , a ze Vas prispevek nema nic spolecneho s otazkou ani odpovedi .. :)
vas s Axlem , a vaseho registrovaneho manzela beera spojila jen nenavist a zavist vuci an.
a jestli vas muzu poprosit, tak napiste v intimce Dr., at se nam tady vyjadri k te sve lzi a neposila vas misto nej … , aby jste se pokusil odbehnout od tematu … diky ..
vy jste zaslepenej, vidite jen to, co chcete ..
souhlasim s vami : je to s vami marné, je to marné, je to marné !! 😁

gagaga

Dr., vy , kdyz uz nevite kudykam .., tak zacnete zase vytahovat kdovi jake zase otazky a odpovedi a diskuze .. mam zacit taky ??
ale dam vam jeste sanci : nedavno jste psal o opravdovem chlapovi , ktery nelze, nekrade a nepodvadi a umi se omluvit ( asi nejakeho znate z okoli ) .., tak bych vam doporucila, jestli by jste si u nej nezasel na skoleni .. ( klidne vam ho i zaplatim ) .. dekuji za to, ze o tom alespon popremyslite …
a ja si pak vezmu skoleni u an. z ceskyho jazyka .. :)

annas

Máme stejný počet bodů, annas je výš, takže o čem to svědčí … opět manipulace s fakty … je zbytečné ztrácet čas … 🙂

annas

Pro toho, kdo neumí číst. Čas 10.50 h
Pořadí odpovídajících – všichni mají 5 bodů
pusinka 50
ladaadal
annas

Dr.Axl

4 body
cochee

gagaga

to nema uz cenu vysvetlovat an..,
on mi jednou napsal, ze chce byt " videt " , tak holt je .. i za cenu podvodu .. a ostatni mu v tech jeho lzich jeste tleskaji ..:)

annas

Lež je rychlejší než pravda … 🙂

gagaga

tohle posilam Adminum :
annas : Udělit odpovědi palec 5Nominace: 0NahlásitVložena před 3 hod
Dr. Axl : Udělit odpovědi palec 5Nominace: 1NahlásitVložena před 2 hod
oni ale vidi to jeho lhani , napadani a falesne bodovani .. , to jim musim nechat
zato jim patri dik …