Ametyst

Jaký je váš názor na otevření letních dětských táborů?

V situaci, kdy jsou všechny školy uzavřené, nevadí mít letní tábory??? Dr. Prymula se o tom zmiňoval ve více rozhovorech https://www.li­dovky.cz/domov/ja­ko-sachista-promysli-epidemiolog-prymula-tahy-dopredu-i-to-mu-pomaha-v-boji-s-koronavirem.A200326_215­237_ln_domov_e­le

Nejlepší odpověď
Kepler

No, vypadá to divně. Vidím snad jen jeden argument, že tam nebude tak těsný kontakt mezi dětmi jako ve školách, kde je třeba 30 dětí zavřených v jedné třídě. Taky tam nebudou další kontakty z okolí. Jak to zdůvodňoval Prymula není z odkazu zřejmé.

Další odpovědi
da ny

Domnívám se, že letos by se žádné tábory konat neměly.
Počítá se s možnou kulminací covidu v půli července.
Uhlídat dostatečnou hygienu dětí by byl nadlidský
úkol. Mnoho z nich má ze své původní rodiny
nedostatečné hygienické návyky.

Také může přijít druhá lehčí vlna, jak to bývá téměř
u každé chřipky…..
Kdybych měla dítě školního věku, letos bych o žádný
tábor zájem neměla.

Drap

Nikdo prozatím nedokáže říct, jaká bude situace o prázdninách, proto i jakékoli spekulace na toto téma jusou předčasné. Vše nám ukáže až čas.

Edison

Asi takhle: Mícháš hrušky s jablky. Letní tábory se zavřením škol nemá nic společného, dokonce ani časově. Tzn., že pokud by se na konci června školy otevřely, není důvod neudělat tábory. Ale rovněž se kloním k tomu,l že pokud to není nutné, spíše bych je nedělal.

elkon

Zatím je to daleko.

Hlada

Osobně se domnívám, že děti by neměly téhle panice podléhat a tábory by se měly konat bez omezení. Zatím se ukazuje, že u dětí tahle viróza probíhá velmi mírně, tak není potřeba jim kazit prázdniny. Věřím, že do léta bude víc odborných informací.

Pepa25

Chudáci děti, už i ty tábory jim chtějí někteří zakázat …

Edison

Hlado, víš, že čím mírnější průběh nemoci tím pravděpodobnější přenos nemoci? To jsi asi ještě nepochopil, viď.

Ametyst

Edisone, to je zajímavé, že když se snažíš, souvislosti vidíš, ale když nechceš vidět, tak motám hrušky s jabkama. 🙂

Edison

A jak spolu souvisí školní docházka do konce června a LDT od začátku července? V zásadě vůbec nijak, pokud nebude trvat uzavření škol. A to si myslím, že nebude. Proč by taky od začátku července, tedy prázdnin, mělo, žejo.