FlAsh_7

Jaké výhody má člověk, který se vyzná v dějinách?

Nejlepší odpověď
annas

Nedávno jste se ptal, jak poskytovat moudré odpovědi. Takže vědomosti či znalosti, nejen z historie, mají výhodu, že můžete na moudré otázky moudře odpovídat.

Všechno má svou historii, proto je dobré, znát její dějiny.

Dějiny slouží k poučení z minulosti do budoucnosti. .

Historie umožňuje zkoumat současnost na základě minulosti, protože bez znalosti minulosti se těžké chápe přítomnost. Budoucnost často začíná již v minulosti.

Už jsem na podobnou otázku odpovídala, takže jen několik názorů moudrých..

"Lid bez znalosti své historie, původu a kultury, je jako strom bez kořenů.“ — Marcus Garvey

Zdroj: https://citaty­.net/autori/mar­cus-garvey/

„Nejdůležitější pro historii není, co se stalo, ale co o tom lidé soudí nebo říkají.“ — Frederic William Maitland

Zdroj: https://citaty­.net/citaty-o-historii/?page=5

Další odpovědi
Edison

Umožňuje to střízlivější, kritičtější, realisičtější pohled na svět. Taky si snáze uvědomí, jak se vlastně máme skvěle. Což celkově umožňuje mnohem lépe odhadovat věci budoucí, chovat se lépe.

Kelt

Tak absolutně se v dějinách nevyzná nikdo, snad se někdo zaměřuje na určitou oblast a pamatuje si data a fakta z dané doby. Pak samozřejmě může vědecky pracovat a zkoumat danou epochu. Ale i když budu znát detailně život ve 14. století v Dánsku a nevím, jak si zavázat botu, a nerozhlédnu se při přecházení ulice, tak v tom výhodu nevidím.

marci1

Ví, jak to bylo. 🙂

Kryšpín

Převážně se nechová jako čistokrevný buran tzn. nemá tunelové vidění.

Lukáš Pašek

vyzná se v dějinách.proč jsou tu tak primitivní otázky :)