RQLM

Jaké máte zkušenosti s trháním osmiček?

Zítra jdu na vytržení zubů, všech čtyř osmiček. Docela se toho obávám, už se mi o tom i několik dní v noci zdá. Zuby mám zdravé, správně prořezané, jenže se mi prostě do pusy nechtějí srovnat a ostatní se křiví. Jaké máte vy zkušenosti s trháním osmiček? Jaké je to samotné trhání a potom následující období po? … uvítám asi jakékoliv informace a zkušenosti. děkuju
Doplňuji:
Tak se s Vámi můžu podělit s vůj zážítek. Zřejmě jsem dobře narostl nejen do výšky, ale i do délky zubních kořenů, zubař jen nešťastně sprásknul ruce. pak to začalo, dohromady jsem dostal šest injekcí. hodinu a půl čistého času mi páčil ven mé drahé čtyři zoubky, pomáhal si frézou, tahal to ve dvou lidech, společně se zubařem z druhé ordinace… ale musím říct, že krom tlaku jsem necítil vůbec nic. Jen po hodině otevřený pusy na max mě chytaly křeče do tváří. Teď, po dvou hodinách od konce zákroku pořád nevím, čí mám dolní čelist a jazyk, dostal jsem antibiotika a dezinfekce na doma. za týden kontrola… tak to je vše

Nejlepší odpověď
suaeda

Hlavu vzhůru. Zítra večer bude po všem. Nepříjemný okamžik na křesle trvá jen pomyslnou chvilku a brzo se na něj zapomenete. Moudráky jsou na nic, a jsou s nima jen trable. Za pár dní si ani nevzpomenete, že jste měl nějaké osmičky.
Doplňuji:
Ostatní to píší podobně. Mám také všechny venku a jsem rád. Pokud Vám ještě netahaly žádné zuby, tak žádné strachy, zavřít oči a nechat si v klidu kutat v ústech. Odpoledne si sice člověk připadá trochu jako boxer, který dostal nakládačku, ale druhý den je to v pohodě.

Další odpovědi
anonym

No,netrhali mi je najednou,ale žádná hrůza to není,já jen slyšela lupnutí,jak šly ven!Bolest žádná,vzala jsem si prášek a šla do hajan,už odpoledne jsem nic necítila,jen jsem je jazykem stále hledala.
Doplňuji:
Vidíš a máš to za sebou,bude ti už jenom líp,zalez si do postýlky,každý den bude lepší!

Alesh

No, to se máš! 🙂 Já má taky všechny 4 venku. Tahali mi je postupně, 3 šli dobře, 4. mi dělal chirurg, protože zub trochu ležel. No, řeknu ti nic moc, ale jestli je máš v pohodě, tak by to mohlo jít. Každopádně se divím, že ti to chce trhat všechno, čekal bych, že to alespoň rozdělí nadvakrát (levá a pravá strana), tak abys mohl na jednu stranu kousat. No, uvidíš no. Každopádně si je nech vyrvat, za ty problémy, které ti může přinést jejich zachování, to určitě nestojí. Mohl bych dlouze vyprávět o zánětech dásní kolem „moudráků“. Od jejich vyndání mám svatý klid! 😉

Drap

Já osobně mám zkušenosti bolestivé, ale s injekcí se to dá přežít

venkovan

Ty nejlepší. Trhala mi je krásná zubařka. Vlastně netrhaly mi je najednou, ale pokaždé to byly hezké holky.
Ale asi bych poprosil o sešití. Přeci jenom jsou to čtyři díry v dásních.
Ale faktem je, ž čím starší, tím mám větší problémy před vlastním zákrokem. Tedy ve chvíli kdy sednu do křesla do vytržení.

Michal Kole

Já mám s osmičkami taky problémy, ale trhání si nedovedu představit co bych vyváděl 🙂

jendahun

Jednu dobu se to nesmělo bezdůvodně trhat.Nedovedete si představit,kolik roků mě to trápilo a kolik jsem si užil bolesti a drenáží.Dnes vám to už vytrhnou bez problémů a bolí to méně než jiné zuby.Dělá se to s injekcí a ani to necítíte.Dobrá injekce odezní až po odhojení a prakticky kromě díry a průvanu v puse ani o tom nevíte.Myslím,že naráz se můžou trhat jen dva,pokud je pacient zdravý.
Doplňuji:
Tak blahopřeji.S tím posledním jsem měl taky problém,nebo spíš doktor.Já jsem necítil nic jen praskání,ale on ho páčil hodinu.Pak už mu docházely nástroje i nervy.Myslel jsem že pošle sestru pro rozbrušovačku.Šest injekcí – no to by jste nedošel asi domů,spíš je píchal na pokračování a zkoumal,co to s vámi udělá.teď už bude pokoj na věčné časy a nikdy jinak.Amen.

Terryle

Uhu, připomněls mi moje martyrium z doby, kdy mi bylo asi 15. Mně je tahali nadvakrát ještě z dásně. Takže stomatochirurgie na úrazovce v Brně, pokaždé asi hodina pižlání, páčení, frézka, sekání kosti, mňam. První část byla příšerná – zuby byly hluboko a držely, takže jsem měla hodně pohmožděný čelisti a den po zákroku jsem navíc dostala rýmu. Každý kejchnutí byl zážitek – od tý doby se mi nestalo, aby mi valily slzy bolestí a abych počítala minuty, kdy si budu znova moct vzít prášek proti bolesti. Z druhý části jsem měla šílenej strach, ale nějak jsem brala, že z toho nelze couvnout a dala jsem si to znova. Druhá půlka byla celkem v pohodě. Byla jsem s tím měsíc doma a byl to zážitek, ale teď jsem zatraceně ráda, že je mám pryč. Zuby obecně jen komplikujou život. Chtěla bych být želva a mít jen ztvrdlý čelisti.

mechanka

Nezávidím Vám.Já neměla ani jednu osmičku.Tak hlavu vzhůru a přeji hlavně málo bolesti.

fablen

tak to máte za sebou 🙂, mě trhal zubař nejvíc 2 zuby najednou. Osmičky už také nemám – 3 vytrhnout šly a s poslední stoličkou jsem jela k jinému zubaři na operaci – resekci. I tam se to řezání dalo vydržet a stehy pak samy vypadly.

commando

Bylo to v pohodě. Horní mi trhal doktor v lokálním umrtvení, a kdyby mi je neukázal, bych ani nepoznal že je vytrhnul. Byl to fakt borec. Spodní mi rostly blbě, tak mě poslal do ÚVN, tam mi je vyndali v celkový narkóze sice jsem potom nějaký čas cítil krev v puse, ale zahojilo se to a je to v pohodě. Jo ty spodní rány byly velký, tak je zašili těmi samovypadávají­cími stehy.

Jiří Sova

Jak vyřešit jídlo po vytrhnutí skoro všech zubů spodního patra? když nebudu moct kousat nějakou dobu? řešil to někdo?

Petrovskalui

Já jsem musela řešit náhradu stravy u maminky, o kterou se starám. Má problém s příjmem tuhé stravy, takže mi doktorka doporučila proteinové vyvážené nutridrinky, které jsou schválené i do nemocnic jako kompletní náhrada stravy.

Jiří Sova

A prodávají se v lékárně? nebo někde v nemocnici? můžete mi prosím poradit, kde bych je mohla sehnat?