Anonym*

Jaké komplikace mohou nastat, když se přestanete učit?

Jaké komplikace mohou nastat, když se přestanete učit? Odpověď na otázku mě napadá pouze jednoduchá. Člověk věci, které uměl, může zapomenout, při učení látky znova už se to může hůře učit. Proto je podle mě lepší se učit průběžně, opakovat si to, co umíme. Mohou nastat i jiné, horší komplikace? Děkuji

Odpovědi
anonym

Ze sociologického hlediska můžeš být manipulovatelný.

led

Človek sa učí celý život, či chce alebo nechce.
Je učenie, získavanie znalostí a skúsenosti, vedomé a podvedomé.
Ak sa prestanete učiť, už nežijete, aj keď fyzicky vaša telesná schránka vykazuje známky života.

Pokiaľ ide o učenie vedomé, okrem získavania nových znalostí, je potrebné aj opakovanie už získaných vedomostí… pretože ako sa hovorí „zíde z očí, zíde z mysle“. Človek rád zabúda, čo práve nepotrebuje a zákon schválnosti hovorí: „Danú vedomosť potrebuješ práve vtedy, keď ju zabudneš“… vychádzam z vlastných skúseností, preto som aj tu, aby som „nezabudla zabudnuté a obnovila nové“
.

elkon

Bude z tebe pako, takže je v tvém zájmu, naučit se co nejvíc.

garminlo

Nastanou úplně stejné komplikace, jako když se učit začnete. Ostatně myšlenka paralelních vesmírů se vyskytuje v kvantové mechanice už od roku 1957

anonym

garminio: To víš, že učit se je složitější, zabere čas a chce to úsilí, ale je to krásné a naplňující. Netvrdil bych, že je to komplikace.

anonym

garminlo