panoptik

Jaká mám vlastnická práva k nemovitosti (rodinný dům), který manžel postavil před uzavřením manželství?

přeji hezký den a děkuji

Nejlepší odpověď
Pepa25

Žádná. Proč byste je měla mít?

Další odpovědi
Hlada

Vlastnická práva žádná.
V případě rozvodu by náležela polovina nákladů na jeho zhodnocení za dobu trvání manželství, pokud nebylo upraveno SJM.

Drap

Pokud je dům jeho majetek, tak žádná, pokud jste vlastníci oba dva, tak poloviční.

pizlicka

Absolutně žádná.Až po uzavření manželství pokud by jste rekonstruovali,zhod­nocovali,tak půlka z hodnocení v manželství.