marcel99

Jak získat potravinářský průkaz, když má můj lékař dovolenou?

Zdravím. Naskytla se mi příležitost práce, ke které je potřebný zdravotní průkaz pracovníka v potravinářství. Celkem na to tlačí čas a Murphyho zákony pracují perfektně. V den kdy jsem dostal nabídku odešel můj obvodní lékař na dovolenou, která mu končí až na konci měsíce. Mám obavy, že už tou dobou nebude pracovní pozice k dispozici. Proto by mě zajímalo, zda-li je možné vyžádat průkaz i jinde. Lékař sice stanovenou náhradu má, ale ta je pouze pro akutní případy (nevím, jestli se vyřízení průkazu vztahuje mezi akutní případy, ale myslím, že spíš ne) Všem, kteří budou reagovat na mou otázku, velice děkuji.
Hezký den.

Nejlepší odpověď
klumprt

Tak nějak racionálně si shrňme, jaké jsou možnosti:

  1. Ukecáš po telefonu svého lékaře, aby přerušil dovolenou a průkaz ti zařídil. To si myslím, že je úplný nesmysl a zavrhuji to rovnou.
  2. Ukecáš zastupujícího lékaře, aby ti to zařídil i přes to, že se nejedná akutní zdravotní problém. To je vcelku reálné, je to takový můj favorit mezi možnostmi. Normálně mu zkusíš vysvětlit, oč se jedná a já myslím, že pokud není sociopat, tak by mohl mít pochopení.
  3. Ukecáš nějakého jiného lékaře, který s tebou nic nemá společného. Téměř na 100% ti nejdřív řekne, abys šel za svým a pak ti řekne, abys šel za zastupujícím. Nebude se mu určitě do toho chtít a jediným argumentem, který by ho mohl přesvědčit je, že by krachla možnost č. 2.

Z toho plyne co? Běž a zeptej se nejdřív toho zastupujícího.
(Jinak, mám pocit, že tohle normálního člověka napadne hned i bez takových rozborů.)

Další odpovědi
led

Obráťte sa na zastupujúceho lekára. Meno zastupujúceho lekára by malo byť napísané minimálne na dverách do ambulancie.

Jana5678

Pokud má váš lékař dovolenou měl by mít zajištěný záskok u jiného praktika, který vás musí vzít. Nevím, zda vám může ale vystavit potravinářský průkaz, jelikož nemá přístup k vaší osobní kartě. Mě ošetřil online praktický lékař Hradec Králové na internetových stránkách https://www.moje-doktorka.cz/, když měla moje doktorka dovolenou a na kontrolu jsem k ní šla po jejím návratu.