Gonfaloniér

Jak velký majetek měl Tomáš Baťa?

Úspěšný podnikatel, světové impérium, boty, Zlín. Všechno známé. Ale jak moc byl vlastně bohatý – v přepočtu na dnešek?

Nejlepší odpověď
marci1

Vnučka Jana Antonína Bati a praneteř slavného obchodníka Tomáše Bati Dolores Baťa se už téměř deset let s Českem soudí o 5 miliard jako náhradu škody (zabavený majetek), dále pak například o Baťovu vilu ve Zlíně v hodnotě 56 milionů korun, ve které dnes sídlí Český rozhlas. Zkouší už to pojedenácté. Neúspěšně (r. 2017). 🙂
https://www.bles­k.cz/clanek/ce­lebrity-ceske-celebrity/449312/ba­tuv-syn-tomik-pripravil-rodinu-o-majetek-vse-napraskal-komunistum-byl-to-zradce-tvrdi-batova-praneter.html

Další odpovědi
anonym

Jeho impérium bylo obrovské, ale v průběhu let jeho majetek prořídl. Nejsem si jistý, zda se dnes dá něco přepočíst. Kdo ví, zda v minulém století to bylo zřejmé.