Zepple

Jak se vypočítá pocitová teplota?

Zdroj: http://www.pri­roda.cz/clanky­.php?detail=962
„…vypočítává se ze vzorců do nichž se dosazuje rychlost větru, vlhkost vzduchu a případně další parametry.“

Jak přesně zní ten vzorec? Že bych si doma počítala pocitovou teplotu? :)

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Já pro výpočet používám tento vzorec:
Je mi zima
Je mi horko

Další odpovědi
kazisvět

Kalkulačku pro pocitovou teplotu ze skutečné teploty a vlhkosti naleznete ve zdroji. Například pro teplotu 30 stupňů a relativní vlhkost 80% (taková vlhkost je běžně například v Singaporu) je pocitová teplota 38 stupňů Celsia.

Je tam také uveden vzorec, který je poměrně složitý.

Zdroj: www.crh.noaa.gov/jkl/?n=­heat_index_cal­culator