zjentek

Jak se poškrábat v kontaminovaném prostředí, pokud svědí třeba oko anebo v nose?

Jak obelstít základní potřeby, které by v časech covida mohli člověku velmi znepříjemnit život?

Odpovědi
Edison

Tak podrbat se můžeš jak chceš. jen je pak třeba počítat s tím, že se můžeš infikovat. 🙂 Ale k věci: Někde někdo pěkně popsal třeba smrkání. U toho oka je to poněkud jednodušší: V zásadě by mohlo stačit nosit v kapce flakonek s desinfekcí, ruku si před podrbáním oka vydesinfikovat… Taky lze nosit rukavice, pro podrbání rukavici sejmout dle postupu, desinfikovat ruku a podrbat oko… Jistě by se takhle daly vypracovat postupy pro nejrůznější situace.

Kepler

No, je to na pytel. Musí se to vydržet. S rouškou si nemůžu ani fouknout do mikrotenového pytlíku, abych si naložil pečivo. Tak jsem to vyřešil tím, že mám v obchodě na rukou i latexové rukavice, v nich se pytlík otevře výborně. Jakmile vylezu z kšeftu ven a zalezu za první roh, dám fyziologickým potřebám volný průchod. Podrbu se semhle a támhle, vysmrkám se, krknu si, prdnu si, zastříhám ušima a pak jsem spokojen.

Ametyst

Je dobré nosit sebou spray třeba s aloe vera nebo s Vincentkou, podle cíle použití. K desinfekci kůže je dobrý laciný parfém.

Funna

a co třeba vytáhnout čistý papírový kapesník, rozložit ho a poškrábat se přes jeho vnitřní stranu, kterou neochmatáš?…pořád je to jednodužší, než sebou tahat předraženou a nadostatkovou desifekci a ještě si ji cpát prstem do oka…

aliendrone

Hele, je DOBRÉ provádět opatření proti Covidu, ale nemá smysl si kvůli tomu zničit život (jen aby tě po úspěšně přežité pandemii přejelo auto).

Pokud ale trváš na odpovědi, vyhledej nejbližší bagr, nastartuj ho a podrbej se v oku zubem jeho lžíce. Také řešení. ;) :D :D

Edison

Funno, to by nebyla ta sranda… A to by byla škoda… Nemyslíš? 😁

zjentek

Počkat, aloe a vincentka kill covid? (;(;(; To jako vážně? Parfému bych věřil, ale zase půjde nejspíše o dobu od desinfekce rukou po deaktivaci viru, což neznám, ale odhaduji – čím lacinější parfém, tím delší časový interval od nanesení k účinku. Prosím mé dohady upřesnit, díky.

Ametyst

Zjenteku, už zapomínáš, na co ses ptal? Na podrbání, ty trullo. 🙂

Edison

To si to má jako lít do oka/nosu? 😁 Mno… dobrou chuť… 😁

Ametyst

Edison: Tak pro ty pomalejší znovu: Je dobré nosit sebou spray třeba s aloe vera nebo s Vincentkou, podle cíle použití.

Edison

Tak znova: Jak to pomůže při potřebě se podrbat na noce, nebo na očním víčku??? Pak kdo je tady pomalejší…

zjentek

ANO, nic jsem se nedověděl!

zjentek

@Edison: Oni mi tvrdí, že i při té nejúčinnější desinfekci je třeba do desinfekci min. 20 min. počkat, než mikroflora na rukách „vymře“ – deaktivuje se. tak za 20 minut už mě myslím oko nesvrbí! A abych si bral klacík… no zas tak svýmu citu v rukách nevěřím. (;

Jak je to s tou řádnou desinfekcí?

Edison

S tím klacíkem jsi mi připoměl jeden vtip… Potkají se dva kamarádi a jeden říká: „Chlape, chystám se na dovolenou. Do Thajska – trochu si zařádit.“ Ten druhý: „Člověče, to bych nedělal, tam je to samý AIDS, ještě to chytneš.“ Po půlroce se potkají znovu a ten cestovatel má všude vředy, vypadaný vlasy, nechty. Ten kamarád říká: „AIDS, že jo.“ „Člověče, měl si pravdu – taková pěkná, přičmoudlá a měla ho – ale to nevadí, už mám zaplacenej zájezd do Afriky na pozorování zvířeny.“
„Hele, bacha. Takovej krokodýl ti urafne ruku, ani si ho nevšimneš.“ Po třech měsících se potkají a cestovatel má místo ruky hák. „Krokodýl, že jo?“ „No jo, asi pět metrů dlouhej, ale to nic, už mám zaplacený, koupání v Austrálii“. „Hele… dej si bacha, připlave žralok a máš po hnátě…“ Viděj se za půl roku, cestovatel berli, titanovou nohu… „ale copak…?“ „Měl jsi recht.. žralok. Desetimetrovej… ani jsem se nevohlíd. Ale nevadí, pojedu na lezení po Skalistejch horách.“ „Víš nechci tě buzerovat, ale v těch horách, přilítne orel skalní, jeden nálet a máš vydloubnutý oko, ani nemrkneš.“ Po pár měsících se potkají a on má opravdu pásku přes oko, šlic přes tvář… „Orel, že jo?“ „Ale kdepak. Lezu si takhle nahoru a najednou mi spadl kamínek do oka a já ti v tom háku ještě nemám takovej cit…“

zjentek

Ten znám, jsi rád? D;

Edison

Ne, právě jsi mě „naštval“. Chěl jsem… ale to je fuk. Ale zase… aspoň jsem ti připoměl, jak bys mohl s tím klacíkem dopadnout… A to ještě neprobírám, jak by mohloo dopadnout takový šťourání se v nose… klacíkem. Hahahahaha… Úplně to vidím…

Což mi zase připomělo jeden příběh z filmu Nuda v Brně: Jak tam ty trubky zkoušeli, jestli se vejde žárovka do pusy… A nakonec to zkusil i dochtor… 😁

Edison

Já myslím, že desinfekce přes 60% alc. funguje ihned. Nevšiml jsem si, že by po aplikaci desinfekce na ruce někde nějak čekali… Mám normálně flakonek s pumpičkou po nějaký vodičce na vlasy…