sedzuz

Jak se počítá nemocenská, když dlouhodobě onemocníte před skončením pracovního poměru?

Prosím,jak a z čeho se mi počítá nemocenská,když jsem onemocněla na delší dobu a pracovní poměr mi skončí k poslednímu v měsíci,budu ještě minimálně do konce června v neschopnosti.

Odpovědi
Pepa25

Po ukončení zaměstnání vám zaměstnavatel v případě ukončení pracovního poměru nebude vyplácet nemocenskou*, budete se muset zaregistrovat na úřadu práce a dostanete podporu v nezaměstnanosti.

  • neuvažuju s žádnou ochrannou lhůtou, protože jste nemocná už teď a ukoncení pracovního poměru mluvíte jako faktu (předpokládám, že byl na dobu určitou?)