cito

Jak se dá v OPEN OFFICE změnit velikost písma v napsaném textu – např. ve slově první velké nebo změnit velikost písmen?

Odpovědi
anonym

v OpenOffice Writer
stejně jako v LibreOffice Writer (to jsou prakticky stejné programy)

.. se to dělá tak, že nejdříve označíš, text ve kterém chceš malá písmena zaměnit za velká a pak vybereš v MENU Formát->Text→ jednu z možností VELKÁ PÍSMENA, malá písmena, První velká, Každé První Velké nebo pROHOZENÁ vELIKOST

Zdroj: https://cs.li­breoffice.org/

Alesh

Tak pokud se nepletu, tak Open Office je alternativa k MS Office, tudíž k balíku nástrojů. Čili první, co musíš uvést je, o jaký nástroj z balíku ti jde, ty balíku. 🙂

Pokud se jedná o „Write“, tak viz zdroj.

Zdroj: https://www.com­puterhope.com/is­sues/ch001743­.htm

Funna

pokud ho máš už napsané, tak vybreéreš myší co chceš změnit a změníš velikost textu…a velikost je normálně v horních ikonách…
pokud zrova ho píšeš, tak si před napsáním každého písmene změníš velikost – opět ta samá ikona v horním menu
pokud to memáš v ikonové menu tak je to v: zobrazit → ikonové menu → formátování – tím si ji zapneš…