paul1

Jak řešíte problémy se zácpou?

Mám už dost pokročilý věk, takže tyto potíže se u mne občas objeví.
Já jsem spíše na přírodní prostředky. Vyzkoušel jsem švestky (zavařené ve špetce soli – zajímavé je,
že jsou sladké a chutné), potom Psyllium, pomleté lněné semeno, piju dostatek vody, většinou mám dost
pohybu, pil jsem čaje z různých bylinek apod. Některé z uvedených prostředků po čase pomohly.
Nedávno mne napadlo při sledování přímých přenosů z předporodní přípravy a z porodů vyzkoušet tam
doporučovaný „psí dech“. Sám jsem byl překvapen, jak výborně a rychle mi to pomohlo při zácpě. Využívám přitom hlavně břišní svaly – dýchání břichem.

Nejlepší odpověď
Kepler

Já problémy se zácpou nemívám, ale vše o ní si vyčteš tady: https://nemoci­.vitalion.cz/zac­pa/
Na urychlenou defekaci mi někdy stačí přečíst si některé ze zdejších příspěvků 🙂

Další odpovědi
da ny

Nijak, nemám takové obtíže.
Přidejte ke stravě vlákninu (zelenina alespoň 300g denně), sypkou jablečnou vlákninu nebo Psylium z lékárny (dlouhodobě).
Dostaek tekutin!
Dalším řešením je pomoc lékaře (Duphalac apod.). Takové střevo si na „pomoc“,
berličku snadno zvykne, Leniví a bez pomoci se pak neobejde.....
Jednou z rad jsou 3 nastrouhaná jablka denně (pokud člověk není diabetik) s přídavkem pektinu.

Hufnágl

Bohudík nijak. Mám pestrou stravu, která mi nezpůsobuje tento problém.

aliendrone

Mno, jestli jsi na „přírodní prostředky“, tak zkus odvar z listu Senny. Jestli ne > Guttalax. Jestli jsi fakticky drsńák > ricinový olej, ale ten OPATRNĚ, taky bys mohl (s ohledem na ten věk) umřít nebo alespoň po tom neobyčejně TOUŽIT! ;) :D :D

briketka10

Mám vyzkoušenou Křemelinu.
https://www.vi­talita.cz/kre­melina

nyjono

Poslední roky s tímto problémy nemám, ale dlouhá léta, od dětství to byla potíž.
Senný list je celkem těžký kalibr. Aspoň pro mně.
Vyhovoval mi bylinný čaj, běžně ke koupi, Teekanne. Krychlová krabička.
Změnili název, teď to je Štíhlá linie 🙂

Cenobita

Cimrman doporučoval: rozrazil.

marci1

Co jsem tak slyšela, tak šťáva z kysaného zelí. Tak 2 dl, ale musíš zůstat doma poblíž WC. 🙂

Nassin

Ještě sem neměl zacpu.

Pepa25

Nemám tyto problémy. Tradiční projímadla jsou kyselky Šaratice a Zaječická hořká.

SuzanKa

Ahoj, to je tahle šťáva, že https://www.be­autybio.cz/pri­rodni-stavy/ekomedica-svestka-100-stava/. Já jsem si ji už objednala a musím říct, že super :) Díky moc za radu a tip.

Kikulinka85

Z beautybio jsem si koupila šťávu ze švestek. Tak tu piju, když mám problém a vše je vyřešený.

Pepa25

Tak tento problém jsem měl tak dvakrát v životě, jestli vůbec. Jo, „dietní chyba“ a opačný případ, to mám daleko častější. Co víle ale z doslechu, tak byl použil Zaječickou hořkou nebo Šaratici

jirka F

Hufnágle@ To ti tady nikdo snad neuvěří ani já ti nevěřím že by na zácpu měla vliv nějaká pestrá strava.

Hufnágl

Říká ti něco pitná voda, vlákniny, celozrnný chleba, dostatek pohybu a dostatek syrové zeleniny a ovoce? Pokud budeš dodržovat tyto základní zvyky, zácpu můžeš zažít jedině tak na dálnici.

aliendrone

Hlavně jde o to, že v pokročilém věku je organismus tak rozhrkaný, že nějaká běžná strava > jako bys nic. ;) :D