elisana

Jak postupovat při prodeji části zděděné nemovitosi své sestře a přepisu na katastru nemovitostí?

Dobrý den. Chci prodat část své zděděné nemovitosi své sestře. Prosím, poraďte mi jak postupovat včetně přepisu na katastru nemovitostí. Děkuji.

Nejlepší odpověď
cukrar

Pokud o tom nic nevíte, navšivne notáře a on vše zařídí, ke spokojenosti Vás obou.

Prodáte dům, sepíšete smlouvu, převezmete peníze, napíšete žádost o vklad do katastru nemovitostí. Stručně, ale jen pro ty co to umí.

Další odpovědi
Hlada

Sepíšete kupní nebo darovací smlouvu.
Necháte ověřit podpisy.
Na stránkách ČÚZK vyplníte formulář pro návrh na vklad.
Doručíte na KN.
Zaplatíte poplatek.
Podáte přiznání k dani z nemovitosti.

Předpokládám, že jsou mezi vámi dobré vztahy a nemusíte tedy řešit úschovu peněz po dobu vyřízení vkladu.