bejron

Jak pomoct malému dítěti překonat strach z viru Covid-19?

Nechce chodit ven a stále nám tvrdí, že ve snech viděla sníh a vojáky jak nakládají černé pytle

Nejlepší odpověď
anonym

Odpoutat to dítě od mainstreamovejch médií. Jim nejde o to, aby nás pravdivě informovala, oni potřebujou akci, skandály, tragédie. Slabší tvorové (třeba právě děti) můžou podlehnout dojmu, že se řítíme ke konci světa a všichni umřeme.

Je rozdíl mezi tím, kolik lidí zemřelo s covid-19 v těle a kolik jich covid-19 reálně zabil sám o sobě. Zdravý lidi jsou ohroženi minimálně. Smrt hrozí především starším lidem, který maj jiný zdravotní obtíže – ty dokáže zabít v podstatě každá nemoc.

Záleží na věku dítěte, ale tohle je potřeba mu vysvětlit.

Dál nebrat informace ze sociálních sítí. Kudy se asi šířej všechny ty konspirační teorie o plochý planetě, 5G rakovině, chemtrails apod?

Ukažte mu, že při dodržování základní hygieny bude v pohodě. Stará dobrá miska s pepřem (aka bacilem) a kapka mejdla je dobrá názorná ukázka.

Další odpovědi
Drap

Záleží na tom, jak je dítě malé. Nějak k tomu strachu muselo dojít. Děti mají spoustu věcí odposlouchaných. Mluvit s ním, vysvětlovat, snažit se pochopit jeho obavy. Další možností je navštívit dětského psychologa. Profesionálové vědí jak na to.

Pepa25

Vlastním příkladem