Kajoch

Jak moc velká je vaše nostalgie ke starým,již překonaným médiím a elektrozařízením?

Krom toho,že stále udržuji sbírku magnet.pásků a kazet,VHS videokazet,vi­nylových desek a cédéček tak vlastním
cívkový magnetofon,vi­deorekordér,gra­mofon,přehrávač magn.kazet a samozřejmě i cédéček.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Ne moc velká. Jen ta CDčka a DVD ještě skladuji. I když DVD jsou videokvalitou o ničem, pořád jejich originální zvukové stopy jsou dost dobré. Audio CD to samé. Pochopitelně vlastním i pár 3,5´´ disket (spouštěcích MS-DOS), jakkoliv většinu mám jako image v NASu. Měl bych se toho zbavit, ale cosi mi říká: „NEDĚLEJ TO!“ a já svému instinktu DOST věřím. Kazety jsem také dlouho sušil, nikoliv však audio, nýbrž s programy a hrami pro Atárko 800. Gramec také nemám, ale gramodesky nějaké ano. (Jsou to spíš raritní kousky, které se mi v průběhu života víceméně náhodně „zadřely za prsty“ – např. Hitlerovy projevy atd. na „tvrdejch“ pro 78 otáček) Ani kotouče do magneťáku už nemám (ty šly dopryč už s příchodem kazet spolu s magneťákem)

Mám megatunu flashek (USB 2) s pofidérními kapacitami 256MB-8GB, které mne ovšem pomalu opouští s tím, jak na ně vkládám něco menšího, aby si to lidé mohli odnést a z nějakého důvodu to nelze poslat přes FTP či podobně. Návrat média nečekám a obvykle se ani nevrací, takže ubývají, no. :)

Doprčic, když si jen vzpomenu, kolik jsem dal svého času za GIGANTICKOU 1GB flashku a dnes je to bezcenné… ;) :D :D

Trpím láskou ke „starým DOBRÝM věcem“, nikoliv jen ke „starým věcem“. Na pásce (kotouči) k magneťáku nevidím nic superiózního, ovšem prakticky nezničitelný kafemlejnek po babičce z 1. republiky stále mám coby vzorový příklad funkčnosti, spolehlivosti a konstrukční jednoduchosti. Zkrátka je ten mlýnek krasavec, skoro jako jsem já! :)

Další odpovědi
Edison

Miluji starou techniku. Mám tu kazeťáky, kotoučáky… Ale spíše reportážní.

Kepler

Nostalgie jistě je. Taková nádherná strojovna jako Hi-fi, tape deck Tesla B-116, která stála za socíku 5150 Kčs, to se nedá zapomenout. Nicméně jsem ji nemilosrdně hodil do šrotu, jakmile se mi přetrhla první poháněcí gumička, která se už nedala sehnat. Stejně tak jsem naložil i s hi-fi gramofonem a vinylové desky daroval bráchovi. Dnes už jsou překonané i CD a DVD a jsem rád, že existují mikromédia s obrovskou kapacitou.

Klaproth

Ano. Stále mám ( a občas používám) kytarový lampový zesilovač z roku 1986 (Vaňkova kopie Marshall). Kromě pravidelně měněných lamp v koncovém stupni je v původním stavu a stále hraje skvěle.

ten který je

Rád vzpomínám na staré lampové rádio,ze kterého duněly Rolling Stones a látkový potah jen pulsoval do rytmu.

anonym

kupodivu minimální ačkoliv samozřejmě s pamětníky rád prodiskutuju typické aspekty používání konkrétních médií v dávné historii včetně utahování pásky tužkou, vyhazování minimálně tří disket z nově načatého balení jako vadných a čištění optiky cd romky pomocí speciálně upraveného cd z přilepeným kusem bavlněného provázku 🙂 ale že bych to skladoval a nedej bože to znovu používal, to ne … ty technologie mají svou slávu za sebou, jsou překonány a dnes už by byly jen k vzteku.

Dochy

Tak kdyby mi zbyly gramodesky, asi bych je oprašoval. CD mám za setrvačnosti… Ale mám ještě 5.25" diskety do C64 😉

Kajoch

Kepler:Teslu B-116 jsem i já kdysi vlastnil.Byla to ve své době naprostá špička,ale stihnul ji stejný osud.Bohužel…