imiza

Jak lecit odchlouchplou kuzicku za poslednim zubu v dolnim patre ?

Mam odchlouchplou kuzicku za podlednim zubem v dolnim patre. Pri konzumaci jidla to boli a bolest vystreluje az do ucha. Diky

Odpovědi
manon

Trošku to vypadá, že kůžička je odchlíplá až k uchu – jinak si moc ten výraz odchlouchplá kůžička nedokážu vysvětlit :) Může to být klubající se zub moudrosti, někdy pomůže dezinfekce troškou slivovice třeba. Jakmile by to nepolevovalo, chce to zubaře, aby se nerozjel větší zánět.

Damiana

To znám. Opravdu to může být moudrák, jak píše Manon. Mě to také trápilo. Zubařka mi to místo vyčistila, dala drén a tu přebývající kůžičku musela chirurgicky odstranit (prostě ji odstřihla). Bát se ale nemusíš, hrozné to vůbec nebylo.
Pak mi dala vynikající tip, kdyby moudrák zase zlobil.
Ohnout v půli (jako do pravého úhlu) tenkou jehlu a zbrousit ostrý konec. Do stříkačky natáhnout 3% peroxid vodíku a místo kolem zubu (mezi zubem a dásní) tím dokonale vyplachovat. Stačí tak čtyřikrát, po celém obvodu. Pak dobře vypláchnout vodou, opakovat ráno a večer a pak cucat na bolestivé straně kostku ledu. Opravdu to pomáhá. Ale jestli je tam už zánět, musí to nejprve vidět stomatolog.