obyč holka

Jak je to se zdravotní kartičkou?

Dobrý den,asi před týdnem sem ztratila kartičku pojišťovny prostě tu zdravotní.. Bohužel nemám ještě novou,a zejtra jdu ke svému obvodakovy ,budu muset něco platit u doktora nebo mě prostě normálně vezme? A popřípadně kdyby mě poslal na rengen tak tam jí už asi nutně potřebují jinak mě neosetri?( Děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
gecco

Pokud víš, u které pojišˇtovny jsi pojištěna, kartičku v zásadě nepotřebuješ…
😉
Maximálně doktor něco zabrble – ošetření ti neodepře a pokutu za to taky platit nebudeš…

Další odpovědi
mosoj

Ošetřit by tě měl. Doktoři mají přístup do databáze pojištěnců. Takže si existenci pojištění mohou ověřit podle rodného čísla, pokud chtějí.
Pokud jsi nahlásila ztrátu průkazky na pojišťovnu, měla by ti pojišťovna vydat provizorní potvrzení na papíře. Výroba kartičky trvá i měsíc.

da ny

Pokud jste nahlásila ztrátu karty ZP a požádala o vystavení nové, jistě jste obdržela tzv. náhradní, dočasnouu, tedy list papíru, velikosti A4 (např. u VZP).
Na RTG si někdy ověřují RČ z kartičky ZP, většinou se spoléhají na údaje na žádance vyplněné odesílajícím lékařem..
U svého lékaře nic platit nebudete.
Jiné zdravotnické zařízení, kde Vás neznají a nemají v registru (PC, kartotéka) Vás nemusí zdarma ošetřit, pokud se nejedná o život zachraňující výkon.

isteron2

U obvodného ste zapísaná, ten by nemal robiť drahoty. Na rontgene už by si museli overiť vašu poisťovňu, môžu si to na centr. registri poisťovne, ak im predložíte preukaz totožnosti. Ja napr. nepotrebujem dokazovať totožnosť ani u sestričky u obvodného a ani v lekárni, už sme tam zapísaní ako starí klienti. Každý mesiac vyberáme lieky za 300 €.

jáára

Nemám tu kartičku asi 9 let. Nikdy nebyl problém.