zjentek

Jak dlouho vařit klobásu, aby byla fajna?

..třeba ostravsku.

Nejlepší odpověď
marci1

Tak dlouho, dokud vydržíš čekat a nesníst ji. 🙂 Řekla bych tak 10–15 minut.

Další odpovědi
anonym

Klobása se nevaří, ale prohřívá. Ideálně v teplotě 80 °C po dobu 15–20 minut a nejlépe, když vnitřní teplota dosáhne 72–75 °C.

Drap

Ideální je cca 10 minut

anonym

fajnou Ostravskou klobásu už jsem dlouho neměl. jinak stačí klobása prohřát tak aby byla i uvnitř horká. viděl bych to tak na deset minut

chachar1922

Já mám klobásy v mražáku.
Ty vařím 15–20 minut. Přesně jak píše Marci – jak dlouho vydržím :D

anonym

Klobásu nesmíš vařit,jen lehounce koupat pod bodem varu,nebo ji lépe opéci na tuku.

arachis

To nevím,jím je syrové,max.přihřáte v mikrovlnce na 30 sec.Ale nějak ze školy si pamatuji,že párky se jen ohřejí do varu a vypnout a klobáska se má provařit. Takže asi jak kterou,jestli je to takový ten jemný šrot, klidně 5 minut, jestli je to klobáska typu Dunajské(Čabaj­ky),tak klidně 20 min.

cochee

Mám zažitý přesný opak toho, co tu někteří tvrdí. Klobása by se měla povařit, párek stačí ohřát. Je to proto, že párky při výrobě již procházejí tepelnou úpravou, kdežto klobásy ne – uzení není považováno za dostatečnou tepelnou úpravu ekvivalentní varu, spíše je to úprava konzervační, nehledě k tomu, že u většiny průmyslově vyráběných klobás ani k dostatečnému uzení nedochází, jen k takovému nějakému „aby se neřeklo“ plus kombinace s chemikáliemi („umělý kouř“). To už radši tu klobásku pojím úplně studenou, i když to je zdravotně ještě nebezpečnější než nepovařená.

anonym

Jugare, co to píšeš o opékání, když se tazatel ptal „pouze“ o vaření?!

anonym

Protože on taky neumí vařit jako ty a pečení je radost.

annas

Ad Jugar, pečení je radost, hera je pečení.

Jak se koupe klobása? Poradíš? 🙂

anonym

annas, možná tu klobásku vysvlékne ze střívka a koupe ji nahou. Pokud ji opéká na tuku, nenapsal jakém, ale jak ho znám, lůj by měl přednost.

anonym

Na komářím tuku je nejlepší.

anonym

Opravuji,na komářím sádle je nejlepší.

anonym

Opravovat se nemusíš, já tě chápu.