Jatodam11

Jak cvičit s výhřezem plotýnky, respektive jak znovu začít cvičit nějaké protahovací cviky?

Jak cvičit s výhřezem plotýnky?respektive jak znovu začít cvičit.nejake protahovací cviky.z Neurol. doma,konz.rehab.?

Nejlepší odpověď
Edison

Aso to nebude výřez ale výhřez, viď. Hele.. tohle je docela závažný problém a laické rady bez znalosti problému, bo se to může lišit podle toho která to je a jak moc by mohly mít celkem fatální důsledky. Doporučuju navštívit rehabilitačního lékaře, nebo ortopeda.

Další odpovědi
elkon

Měl jsem podobné potíže s bederní páteří, kromě injekcí hradeckých směsí, jsem absolvoval různé rehabilitace, které mě doporučili na neurologii. Elektroléčba, podvodní masáže a pod. Naučil jsem se tam řadu cviků, které občas používám dodnes. Vše ale bylo po lékařské stránce, nic jako samouk, ani to nejde, když člověk není odborník. Ale nyní už mám mnoho let klid. Ty cviky dělám preventivně.

paul1

Také jsem před 3 lety měl podobný problém, potkalo mne to při sbírání mandelinky, dlouho jsem byl v předklonu a dělal přitom i pohyby do stran. Bral jsem výživu (3×) a chodil na rehabilitace. Koupil jsem za 20 eura přes internet šlapadlo, do dneska ho používám tak 3–4× týdně a cvičím. Zatím je pokoj
(ťuk, ťuk, ťuk na dřevo, abych to neuřkl)