Kelt

Jak byl natočena tato nahrávka?

Tak jsem si na youtube našel prohlídku Paříže, konkrétně Latinkou čtvrt. https://www.y­outube.com/wat­ch?v=HjOC2wd9LRc
Vzhledem k tomu, že se obraz kývá, určitě kameraman nejde a nenese kameru v ruce. Je možné, že jede na koni. Nevím. Dovede to někdo poznat. Děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

Snažil jsem se dívat na odraz oken od aut, ale moc mi to nepomohlo. Bylo to zjevně natočené na koni (dusot kopyt). Na hlavě ji neměl, protože záběr je nízký.

Další odpovědi
Kepler

Já myslím, že to z koně natáčeno nebylo. To by byly ty záběry víc z nadhledu. Sice je tam slyšet nějaký záhadný klapot, ale jen zpočátku a chvílema. Podle mně to je natáčeno za chůze a je tam dobrá stabilizace obrazu, jinak by záběry byly roztřesené. Ten houpavý pohyb odpovídá lidskému kroku. Asi je to tam záměrně a uměle, protože se frekvence houpání vůbec nemění.

elkon

Z toho pohybu a výšky záběru od vozovky je patrné, že autor šel pěšky a neměl kvalitní stabilizaci. Pokud to nebyl záměr.

anonym

Na koni určitě ne, to by to musel bejt zakrslej poník – hlavy některejch lidí jsou vejš než kamera.

A jak říká popis videa:
„Small WALK in the Quartier Latin“

marci1

Domnívám se, že ten kývavý pohyb kamery je tam záměrně. Jedná se o 4K video a jeho binaurální zvuk, jako byste tam byli. 🙂

Dochy

Podle mně je to při chůzi… Stabilizace podle mně odvedla dobrou práci a jen to houpá, netřese.